Olimpiyatlar Ertelendi

28.03.2020

free html5 templates
Seviye 1
Uluslararası Olimpiyat Komitesi olimpiyatları 24 Temmuz-9 Ağustos 2020’de yapmak istedi. Ancak şu an tüm dünyada Kovid-19 salgını var. Bu sporcular ve seyirciler için çok tehlikeli. Bu sebeple Komite bir açıklama yaptı. Açıklamayı internet sitesinden yaptılar. Açıklamaya göre olimpiyatlar 2021 yılında olacak.
Komite internet sitesinden açıklama yaptı. Komite Başkanı ve Japonya Başbakanı telekonferans ile konuştu. Dünya Sağlık Örgütünden bilgiler aldılar. Ve olimpiyatları 2021 yaz mevsimine ertelediler. 2020 Paralimpik Oyunlarını da ertelediler.
Olimpiyat ateşi şu an Japonya’da ve bir yıl orada kalacak. Ayrıca, olimpiyatların isimleri aynı kalacak. Olimpiyatların isimleri değişmeyecek.
Seviye 2
Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın bu yıl 24 Temmuz-9 Ağustos'ta yapılması planlanıyordu. Uluslararası Olimpiyat Komitesi internet sitesinden bir açıklama yaptı ve “Olimpiyatlar Kovid-19 salgını nedeniyle ertelendi.” dedi.
Açıklamaya göre Komite Başkanı ile Japonya Başbakanı telekonferansla görüştü. 2021 yazını geçmemek şartıyla olimpiyatların ertelendiğini duyurdular. Bu kararı vermek için Dünya Sağlık Örgütünden bilgi aldılar.
Tokyo'da yapmayı planladıkları 2020 Paralimpik Oyunlarını da aynı şekilde ertelediler.
Olimpiyat ateşi organizasyonlar yapılıncaya kadar Japonya'da kalacak.
Ayrıca, olimpiyatların isimleri değişmeyecek, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları ve 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları olarak kalacak.
Seviye 3
Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), 24 Temmuz-9 Ağustos'ta yapılması planlanan 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nın Kovid-19 salgını nedeniyle ertelendiğini açıkladı.
IOC'nin internet sitesinden yapılan açıklamada, IOC Başkanı Thomas Bach ve Japonya Başbakanı Abe Şinzo'nun telekonferansla görüştükleri bildirildi. Dünya Sağlık Örgütünden alınan bilgiler doğrultusunda 2021 yazını geçmemek üzere olimpiyatların ertelendiği duyuruldu.
Tokyo'da 25 Ağustos-6 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilmesi planlanan 2020 Paralimpik Oyunları da aynı şekilde ertelendi.
Olimpiyat ateşinin organizasyonlar yapılana kadar Japonya'da kalacağı bildirildi. Ayrıca, olimpiyatların isimlerinin 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları ve 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları olarak kalacağı kaydedildi.© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır