Uzaktan Video Uygulamaları

31.03.2020

site creation software
Seviye 1
Koronavirüs salgını tüm dünyaya yayılıyor. Büyük şirketlerin personeli evden çalışıyor. Çünkü evden çalışmak daha güvenli. Evde kalmak en iyi yol.
Şirketler ve personelleri video programları ile konuşuyor. Bu programların akıllı cep telefonu uygulaması da var.
Şu an pek çok insan evden çalışıyor. Bu sebeple insanlar bazı programları çok kullanıyor. O programların kullanıcı sayıları çok arttı. Bazı programların kullanıcı sayısı yüzde 25’ten fazla arttı.
Programlarda görüntü ve konuşma var. Programlar ile uzaktan çalışmak daha kolay. Bu programlardan bazılarını insanlar çok kullanıyor. Bunlar ücretli veya ücretsiz olabilir. Mesela Microsoft Team, Adobe Connect, Miro, Perculus, GoToMeeting, Google Hangouts, Zoom, Slack ve Skype...
Seviye 2
Koronavirüs salgını yayılmaya devam ediyor. Pek çok ülke vatandaşına evde kalmasını söylüyor. Çünkü virüsten korunmanın en güvenli yöntemi evde kalmak.
Virsüten dolayı pek çok şirket, çalışanlarını korumak için evden çalışmaya geçiyor.
İşverenler, çalışanları ile sorun yaşamamak için video konferans programları kullanıyor. Bu sayede koordinasyon problemi yaşamıyorlar.
Pek çok şirket bu sisteme geçtiği için insanlar bazı uzaktan çalışma uygulamalarını çok kullanıyor. Bunlar, kullanıcı sayılarını sadece son bir haftada yüzde 25'ten fazla artırdı.
Bu programlar görüntülü görüşmelere imkân veriyor. Uzaktan çalışmayı kolaylaştırıcı çeşitli özellikler veren uygulamalar şunlar: Microsoft Team, Adobe Connect, Miro, Perculus, GoToMeeting, Google Hangouts, Zoom, Slack ve Skype... Bunlardan ücretli olan da var, ücretsiz olan da...
Seviye 3
Koronavirüs salgınının tüm dünyayı etkisi altına almasıyla büyük ölçekli şirketler başta olmak üzere çok sayıda kurum ve kuruluş, çalışanlarını evde çalışmaya teşvik ediyor.
Şirketler, çalışanları ile kendi aralarındaki koordinasyonda sorun yaşamamak için, video konferans programlarını kullanmayı tercih ediyor.
Evden çalışma sistemine geçilmesi ile bazı uzaktan çalışma platformları, kullanıcı sayılarını sadece son bir haftada yüzde 25'ten fazla artırdı.
Grup hâlinde görüntülü görüşmelere imkân sağlayan, uzaktan çalışmayı kolaylaştıran uygulamalar önce çıkıyor. Bu programların veya uygulamaların ücretli versiyonu olduğu gibi ücretsiz versiyonu da bulunuyor. Microsoft Team, Adobe Connect, Miro, Perculus, GoToMeeting, Google Hangouts, Zoom, Slack ve Skype bunlardan bazılarıdır.© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır