Fransız Doktorlardan Skandal

06.04.2020

html web templates
Seviye 1
Koronavirüse karşı aşı çalışmaları hızla devam ediyor. İki Fransız doktor bir televizyonda aşı ile ilgili konuştu. Televizyonun kanalının adı LCI. Fransa'da yayın yapıyor. Doktorlardan kötü bir teklif geldi.
Doktorlardan biri, "Afrika’da maske yok, tedavi yok, bu testleri orada yapmalıyız.” dedi ve devam etti. “Daha önce AIDS ile ilgili çalışmaları Afrika’da yaptık.”
Diğer doktor, "Evet, siz haklısınız, biz de bu çalışma için Afrika'yı düşünüyoruz." dedi.
İnsanlar bu açıklamalara çok kızdı. Sosyal medyadan mesaj gönderdiler. Konu ile ilgili pek çok ünlü kişiden eleştiri mesajı geldi.
Seviye 2
Koronavirüse karşı aşı çalışmaları hızla devam ederken, iki Fransız doktor, katıldıkları televizyon programında herkesi kızdıran cümleler söyledi.
Fransa'da yayın yapan LCI televizyonuna katılan doktorlardan skandal bir koronovirüs teklifi geldi. Doktorlar televizyon programında koronavirüs aşısını önce Afrikalılar üzerinde denemeliyiz, dedi.
Doktorlardan Jean Paul Mira, "Afrika’da maske yok, tedavi yok, yoğun bakım yok, bu testleri orada yapmalıyız. AIDS ile ilgili çalışmaları Afrika’da yaptığımız gibi. Çünkü bu hastalık orada çok yaygındı.” dedi.
Programın diğer bir konuğu Camille Locht, "Evet, siz haklısınız, aynı zamanda biz de bu çalışmayı Afrika'da yapmayı düşünüyoruz." dedi.
Fransız doktorların açıklamaları, sosyal medyada büyük tepki topladı. Bilim, sanat, spor ve siyaset dünyasından çok sayıda insan bu doktorlara tepki gösterdi.
Seviye 3
Koronavirüse karşı aşı çalışmaları hızla devam ederken, iki Fransız doktor Jean Paul Mira ve Camille Locht, katıldıkları televizyon programında skandal ifadeler kullandı.
Fransız doktorlar Jean Paul Mira ve Camille Locht'tan skandal bir koronovirüs teklifi geldi. Katıldıkları bir televizyon kanalında koronavirüse karşı geliştirecekleri aşının önce Afrikalılar üzerinde denenmesi gerektiğini açıkladılar.
Fransa'da yayın yapan LCI televizyonuna katılan doktorlardan Jean Paul Mira, "Afrika'da maske yok, tedavi yok, yoğun bakım yok, bu testleri orada yapmalıyız. Tıpkı AIDS ile ilgili çalışmaları Afrika'daki hayat kadınları üzerinde yaptığımız gibi. Çünkü korunmadıklarını biliyorduk ve hastalık çok yaygındı" ifadelerini kullandı.
Programın diğer bir konuğu olan Camille Locht da, Afrikalıların denek olarak kullanılması teklifine katıldığını belirtti. Locht ayrıca, Covid-19'a karşı tüberküloz BCG aşısının geliştirilmesine yönelik Afrika'da da paralel bir çalışma yürütmeyi düşündüklerini söyledi.
Fransız doktorların açıklamaları, sosyal medyada büyük tepki topladı. Afrika'yı geçmişte baskı ve sömürge altında tutan Fransa'nın, kıtada yeni hesaplar peşinde olduğu yönünde yorumlar yapıldı. Bilim, sanat, spor ve siyaset dünyasından çok sayıda isim söz konusu doktorlara tepki gösterdi.© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır