Kraliçe Elizabeth Halka Seslendi

09.04.2020

free responsive site templates
Seviye 1
2. Elizabeth İngiltere Kraliçesidir. Kraliçe geçen pazar günü televizyonda konuştu. Konu koronavirüs idi.
Kraliçe, konuşmasında sağlık personeline teşekkür etti. Daha sonra herkese teşekkür etti. Çünkü onlar evlerinden çıkmadılar.
Kraliçe “Koronavirüs maddi zorluklar ve büyük sorunlar getirdi.” dedi. "Bu hastalıkla hep birlikte mücadele ediyoruz. Kararlı ve birlikte olalım, bu hastalığı yenelim.” dedi.
Kraliçe 2. Elizabeth daha önce 4 kez ulusa konuşma yaptı. Bunlar 1991'de, 1997'de, 2002'de ve 2012’de. 1997’de İngiltere savaşa girdi. 1997’de Prenses Diana öldü. 2002’de annesi öldü. 2012 ise 60’ıncı yıl dönümüydü.
Seviye 2
İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth, koronavirüs salgını nedeniyle geçen pazar günü ulusa seslendi.
Kraliçe Elizabeth, “Arkadaşlarımızla yeniden buluşacağız, ailelerimizle yeniden birlikte olacağız. Daha güzel günler gelecek.” dedi.
Kraliçe, konuşmasında salgınla mücadelede en ön safta yer alan sağlık çalışanlarına teşekkür etti. Salgının yayılmaması için evlerinden çıkmayarak fedakarlık eden herkese de teşekkür etti.
Kraliçe koronavirüsün finansal zorluklar, yas ve aşılması gereken büyük sorunlar getirdiğini belirtti. Kraliçe, “Bu hastalıkla hep birlikte mücadele ediyoruz. Kararlı ve birlikte olursak bu hastalığın üstesinden geliriz.” dedi.
Kraliçe 2. Elizabeth bugüne kadar çok az sayıda ulusa sesleniş konuşması yaptı. Kraliçe, 1991 yılındaki Körfez Savaşı’nda, 1997 yılında Galler Prensesi Diana’nın ölümünde, 2002 yılında 101 yaşındaki annesinin ölümünde ve son olarak 2012 yılında tahta çıkışının 60’ıncı yıl dönümünde televizyonlardan halka hitap etti.
Seviye 3
İngiltere Kraliçesi 2’inci Elizabeth koronavirüs salgınıyla sebebiyle geçen pazar günü ulusa sesleniş konuşması yaptı. Kraliçe, televizyonlardan yayımlanan konuşmasında, bu salgının üstesinden hep birlikte geleceklerini ancak tahammül edilmesi gereken biraz daha süre olabileceğini söyledi.
Kraliçe konuşmasında, salgınla mücadelede en ön safta yer alan sağlık çalışanları başta olmak üzere, salgının yayılmaması için evlerinden çıkmayarak fedakarlık eden herkese teşekkür etti.
Daha güzel günlerin geleceğine vurgu yapan İngiltere Kraliçesi, "Arkadaşlarımızla yeniden buluşacağız, ailelerimizle yeniden birlikte olacağız." ifadelerini kullandı. İngiltere Kraliçesi Elizabeth 68 yıllık hükümdarlığı boyunca sadece dört kez ulusa seslendi.
Kraliçe, 1991 yılındaki Körfez Savaşı’nda, 1997 yılında Galler Prensesi Diana’nın ölümünde, 2002 yılında 101 yaşındaki annesinin ölümünde ve son olarak 2012 yılında tahta çıkışının 60’ıncı yıl dönümünde televizyonlardan halka seslenmişti.© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır