Çocuklar ve Ekranlar

22.04.2020

online website builder
Seviye 1
Dünya Sağlık Örgütü bir kılavuz hazırladı. Bu kılavuzda tavsiyeler var. Bu tavsiyeler anne ve babalar için. Tavsiyeleri birçok anne baba zaten biliyor.
Kılavuza göre çocuklar daha fazla hareket etmeli, daha az oturmalı. Çocuklar yeterince uyumalı. 1-4 yaş arası çocuklar günde üç saat veya daha fazla hareket etmeli. 1 yaşından küçük bebekler de günün bazı saatlerinde hareket etmeli.
2-4 yaş arası çocuklar günde bir saatten fazla elektronik ekrana bakmamalı. 2 yaşından küçük çocuklar elektronik ekranlara hiç bakmamalı.
Seviye 2
Dünya Sağlık Örgütü 5 yaşın altındaki çocuklar için fiziksel aktivite ve uyku ile ilgili yeni talimatlar gönderdi. Talimatlar birçok ebeveynin zaten bildiklerini tekrarlıyor.
Çocuklar daha fazla hareket etmeli, daha az oturmalı ve sağlıklı büyümek için yeteri kadar uyumalı. 1-4 yaş arasındaki çocuklar günde en az üç saat hareket etmeli. 1 yaşından küçük bebekler günde birkaç kez hareket etmeli.
Dünya Sağlık Örgütü, 2-4 yaş arası çocuklar günde bir saatten fazla elektronik ekrana bakmamalı, diyor. 2 yaşından küçük çocuklar elektronik ekranlara hiç bakmamalı.
Seviye 3
Dünya Sağlık Örgütü, 5 yaşın altındaki çocuklar için fiziksel aktivite ve uyku konusunda yeni öneriler yayımladı. Bunlar, genel olarak, birçok ebeveynin zaten yıllarca söyledikleri şeyler.
Genellikle çocuklar daha fazla hareket etmeli, daha az oturmalı,fiziksel ve zihinsel olarak sağlıklı büyümeleri için yeterli kalitede uyumalılar. 1-4 yaş arasındaki çocuklar günde en az üç saat çeşitli fiziksel aktiviteler yapmalı ve 1 yaşından küçük bebekler de günde birkaç kez hareket etmelidir.
Dünya Sağlık Örgütü, 2-4 yaş arası çocukların günde bir saatten fazla elektronik bir ekrana bakmamaları gerektiğini ve bundan daha küçük olan çocukların ise hiç bakmamaları gerektiğini söylüyor.© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır