Boş Başkent

24.04.2020

Mobirise
Seviye 1
Çek Cumhuriyeti, Orta Avrupa'da küçük bir ülkedir. Başkenti Prag şehridir. Prag güzel bir tarihi şehir. Her yıl birçok turist Prag'a geliyor. Sokaklar genellikle kalabalık.
Ancak, durum şimdi farklı. Çek Cumhuriyeti'nde de koronavirüs var. Hükümet, okulları, restoranları ve birçok dükkânı kapatıyor. İnsanlar evde kalmalı. İnsanlar ülke içinde ve dışında seyahat edemezler. Turist yok. Prag çok sessiz ve boş.
Koronavirüslü 6.500 kişi var. Koronavirüsten 170 kişi öldü. Ülke, Avrupa'nın en katı kurallarından birine sahip. İnsanlar dışarıda yüz maskesi takmalı. Birçok insan bundan memnun değil. Hükümet gelecek hafta bazı kuralları değiştirmek istiyor.
Seviye 2
Çek Cumhuriyeti, Orta Avrupa'da küçük bir ülkedir. Başkenti Prag, Avrupa'nın en popüler turistik yerlerinden biridir. Dünyanın dört bir yanından turistleri çeken resim gibi dar sokakları var.
Yılın bu zamanında şehir genellikle kalabalık. Ancak Prag'ın tarihi merkezi bu günlerde gerçekten sessiz ve neredeyse boş. Çek Cumhuriyeti, koronavirüs nedeniyle sokağa çıkmayı kısıtlıyor ve okullar ve çoğu dükkan kapalı. İnsanlar dışarı çıkmak istediği zaman yüz maskesi takmak zorunda.
Koronavirüsü olan 6.500 kişi var ve 170 kişi zaten öldü. Hükümet önümüzdeki hafta bazı kısıtlamaları kaldırmaya başlamak istiyor ancak bu süreç en az iki ay sürecek.
Seviye 3
Çek Cumhuriyeti, Orta Avrupa'da karayla çevrili küçük bir ülkedir ve başkenti Prag, Avrupa'nın en önemli turistik yerlerinden biridir. Büyük tarihi merkezi UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer almaktadır.
Prag'ın tarihi sokakları yılın bu zamanında genellikle turistlerle doludur. Bununla birlikte, koronavirüsün neden olduğu ulusal acil durum sebebiyle, Çek başkentini neredeyse terk edilmiş gibidir.
Ülkedeki okullar ve zorunlu olmayan hizmetlerin çoğu kapalıdır ve insanlar evde kalmak zorundadır. Evden ayrılmaları gerekiyorsa, yüz maskesi takmaları gerekir. Bütün bunlar Prag'ı neredeyse boş bıraktı, bu çok nadir bir manzara.
Şu anda koronavirüs testi pozitif çıkan 6.500 kişi var ve 170 kişi COVID-19'dan öldü. Ancak hükümet, önümüzdeki hafta başında sokağa çıkma yasağını hafifletilebileceğini umuyor.© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır