Koşucular ve Koronavirüs

27.04.2020

how to create your own website
Seviye 1
İnsanlar dışarıda koşmayı seviyor. Bununla birlikte, koronavirüsten korkuyor. İnsanların dışarıda koşması güvenli mi? Bilmiyoruz.
Sağlık uzmanları, dışarıda koşmak güvenli, diyor. Uzmanlar, insanların dikkatli ve sorumlu olmalarını öneriyor. Bazı insanlar kendilerini iyi hissetmiyorlar. Onlar evde kalmalılar. Dışarıda insanların yüz maskesi takması lazım. Maske virüsü durdurmaya yardımcı oluyor.
Koşucuların koronavirüsü birbirinden alma riski az. İnsanlar koşuyorlar ve etrafındaki rüzgâr hareket ediyor. Rüzgâr virüsü uzaklaştırıyor. 
Uzmanlar, güneş koronavirüsü öldürüyor, diyor. Güneşli havalarda dışarıda olmak daha güvenli olabilir. 
Seviye 2
Birçok insan dışarıda koşmayı sever. Ancak güvenli olup olmadığını veya koronavirüsü diğer koşuculardan yakalama riskinin olup olmadığını bilmiyorlar.
Sağlık uzmanları, insanların koşabileceğini veya dışarı çıkabileceğini söylüyor. Fakat sorumluluk sahibi davranmak önemli. Birisi hasta ise, evde kalmalı ve dışarı çıkmamalı. Uzmanlar, insanlara diğer insanlardan en az 6 metre uzakta olmanın mümkün olmadığı yerlerde yüz maskesi takmayı tavsiye ediyor. İnsanlar birisinin yanından geçerse veya koşarsa, rüzgâr virüsü uzaklaştırdığı için koronavirüse yakalanma riski düşük. 
Uzmanlara göre güneşten gelen UV ışınlar koronavirüsü öldürür, bu nedenle güneşli havalar hastalık kapma riskini azaltır.

Seviye 3
Birçok insan dışarıda koşmayı sever. Birisi yanlarında koşarsa veya öksürürse KOVID-19'u kapma riskinin ne olduğunu merak edebilirler. Sağlık uzmanları riskleri hesapladıler ve riskin orta dereceli olduğunu öne sürdüler.
Koşucular insanların yanından çok kısa bir sürede geçerler, hava akımları virüsü uzaklaştırdığı için risk azalır. Bununla birlikte, uzmanlar, insanlar diğer insanlardan en az 6 metre uzakta olmanın mümkün olmadığı yerlerde yüz maskesi takmayı tavsiye ediyor. Uzmanlar, öksürüğü olan insanların aslında dışarıda olmaması gerektiğini söylüyor. 
Uzmanlar, güneşten gelen UV ışınların koronavirüsü öldürdüğünü, bu nedenle güneşli havalarda riskin daha düşük olduğunu söylüyor.  © Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır