İsveç'ten Türkiye'ye...

29.04.2020

build your own site
Mobirise

Emrullah Gülüşken 47 yaşında. O, bir Türk ve İsveç’te yaşıyor. Emrullah Gülüşken’de koronavirüs işaretleri vardı. Durumu kötü oldu ve ambulansla hastaneye gitti. Hastanede onu tedavi etmediler. O günden sonra Emrah Gülüşken daha kötü oldu. Emrah Gülüşken’in kızları sosyal medyayı kullandılar. Babasının durumunu bir videoda anlattılar. Yardım istediler. Türk yetkililer bu videoyu izledi. Türkiye’den İsveç’e bir uçak gitti. Emrah Gülüşken Türkiye’ye geldi.
Bu durum İsveç’te haber oldu. İsveç’in önemli gazeteleri bu konuyu yazdı. İsveç televizyonları bunu haber yaptı. Ülkenin önemli bir gazetesi şunu yazdı: “İsveç'te tedavi edilmedi, Türkiye'ye ambulans uçakla gitti.” İsveç devlet televizyonu da haber yaptı. Habere göre hastanın kızları sosyal medyadan yardım istedi. Türkiye Sağlık Bakanı cevap verdi: “Baban için hastanemiz, hekimlerimiz hazır.” 

İsveç'in Malmö kentinde yaşayan Emrullah Gülüşken, koronavirüs belirtileri gösterdi. Durumu kötüleşen Gülüşken, ambulansla hastaneye gitti. Gülüşken’i, hastanede tedavi etmediler ve evine gönderdiler. Emrullah Gülüşken'in durumu daha da kötüleşti.
Kızları Leyla ve Samira bir video hazırladı. Yaşadıkları olayları bir videoda anlatarak videoyu sosyal medyada paylaştılar. İnsanlar da bu videoyu paylaştı ve video Türkiye Sağlık Bakanlığı'na ulaştı. Bakanlık hemen İsveç’e bir ambulans uçak gönderdi. Emrullah Gülüşken’i tedavi için Türkiye'ye getirdiler.
Emrullah Gülüşken'in ambulans uçakla Türkiye'ye gitmesi İsveç basınında haber oldu. Ülkenin önemli gazeteleri ve televizyonları bu konuyu haber yaptı. Gazete ve televizyonlardaki haberlerde, İsveç'te tedavi edilmeyen hastanın Türkiye'ye ambulans uçakla götürüldüğü ifade edildi. Haberlerde hastanın kızlarının yardım istediği, Türkiye Sağlık Bakanı’nın ise Twitter cevap verdiği ifade edildi. 

İsveç'te yaşayan Emrullah Gülüşken, koronavirüs semptomları göstermeye başladı. Durumu gittikçe kötüleşen Gülüşken tedavi için ambulansla hastaneye kaldırıldı. Gülüşken, durumunun yeterince ağır olmadığı gerekçesiyle evine gönderildi. Emrullah Gülüşken'in durumu günden güne kötüleşti.
Kızları Leyla ve Samira son çare olarak sosyal medyaya başvurdu. Çektikleri video ile başlarından geçenleri anlattı. Yapılan paylaşımlarla o video Türkiye Sağlık Bakanlığı'na ulaştı. Hiç vakit kaybetmeden ambulans uçak gönderildi ve Emrullah Gülüşken tedavi için Türkiye'ye getirildi.
Kovid-19 testi pozitif çıkmasına rağmen hastanede tedavi göremeyen ve evine gönderilen 47 yaşındaki Emrullah Gülüşken'in ambulans uçakla Türkiye'ye getirilmesi İsveç basınında ilgi gördü.
Ülkenin önemli gazetelerinden Aftonbladet, haberi "İsveç'te tedavi edilmedi, Türkiye'ye ambulans uçakla götürüldü." başlığıyla duyurdu. Hastanın kızlarının sosyal medyadan yardım çağrısı yaptığı hatırlatıldı.
İsveç devlet televizyonu SVT ise haberinde, İsveç'te tedavi göremeyen Kovid-19 hastasına Türkiye Sağlık Bakanı’nın cevap verdiğini vurguladı. Haberde, Sağlık Bakanı’nın, Gülüşken'in kızına ''Baban için hastanemiz, hekimlerimiz hazır. Cumhurbaşkanımızın, bütün halkımızın geçmiş olsun dileklerini iletiyorum.'' mesajı verdiği aktarıldı. 

No special actions required, all sites you make with Mobirise are mobile-friendly. You don't have to create a special mobile version of your site, it will adapt automagically.

Cut down the development time with drag-and-drop website builder. Drop the blocks into the page, edit content inline and publish - no technical skills required.

Choose from the large selection pre-made blocks - full-screen intro, bootstrap carousel, slider, responsive image gallery with, parallax scrolling, sticky header and more.

© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır