Elon Musk Zarar Ettirdi

06.05.2020

free simple web templates
Mobirise

Tesla bir Amerikan şirketi. O, elektrikli araba yapıyor. Tesla’nın yöneticisi Elon Musk. O, 48 yaşında. Elon Musk, Twitter hesabında bir mesaj paylaştı. Bu mesajdan sonra şirket hisseleri borsada yüzde 10 düştü. Toplam kayıp 14 milyar dolar.
Elon Musk Twitter’da şöyle yazdı: “Bence Tesla hisseleri çok yüksek." Bu mesajdan birkaç saat sonra Tesla hisseleri düştü. Elon Musk’ın parası yaklaşık 3 milyar dolar azaldı.
Tesla'nın borsadaki hisseleri 148 milyar dolar.  

Tesla, elektrikli otomobil üreten bir Amerikan şirketi. Tesla'nın yöneticisi Elon Musk, Twitter hesabında bir mesaj paylaştı ve şirket hisseleri borsada yüzde 10 değer kaybetti. Tesla hisselerinin borsadaki toplam kaybı 14 milyar dolar oldu.
Elon Musk Twitter hesabında, "Bana kalırsa, Tesla hisseleri çok yüksek." yazdı. Musk'ın bu paylaşımından sonra Tesla hisseleri hemen düştü.
48 yaşındaki Elon Musk’ın serveti yaklaşık 3 milyar dolar azaldı. Buna rağmen şirketin hisse senetlerinde nisan ayında yüzde 50 arttı.
Tesla'nın borsada işlem gören hisselerinin toplam değeri yaklaşık 148 milyar dolar.  

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın CEO’su Elon Musk'ın Twitter hesabında paylaştığı bir mesaj sonrası şirket hisseleri borsada yüzde 10 değer kaybetti.
Twitter hesabından Tesla hisselerinin çok yüksek olduğunu söyleyen Musk'ın bu paylaşımı sonrası yalnızca birkaç saat içerisinde Tesla hisselerinde sert bir düşüş gözlemlendi.
Olaydan sonra Tesla'nın piyasa değeri 14 milyar dolardan fazla azalırken, 48 yaşındaki ünlü CEO'nun kişisel serveti yaklaşık 3 milyar dolar eridi. Bu beklenmedik duruma rağmen şirketin hisse senetlerinde nisan ayında yüzde 50 oranında bir artış oldu.
Tesla'nın borsada işlem gören hisselerinin toplam değeri yaklaşık 148 milyar dolar. Tesla hisseleri Musk'ın tweetlerinden sadece birkaç saat önce 780 dolar üzerinden işlem görüyordu. 

No special actions required, all sites you make with Mobirise are mobile-friendly. You don't have to create a special mobile version of your site, it will adapt automagically.

Cut down the development time with drag-and-drop website builder. Drop the blocks into the page, edit content inline and publish - no technical skills required.

Choose from the large selection pre-made blocks - full-screen intro, bootstrap carousel, slider, responsive image gallery with, parallax scrolling, sticky header and more.

© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır