Silah Satışı Yasaklandı

06.05.2020

css templates
Mobirise

Kanadalı yetkililer silah satışını yasakladı. Çünkü son haftalarda pek çok insan öldü. Ölümlerin sebebi silahlı saldırılar. Kanada Başbakanı, otomatik silahları satmak, taşımak yasak, dedi. Bu yasakta yaklaşık 1500 silah var.
Kanada Başbakanı “Bir geyiği avlamak için otomatik silaha ihtiyacınız yok.” dedi.
Kanada’daki son saldırada 22 kişi öldü. Bu olay 19 Nisan’da oldu. Bu saldırıda otomatik bir silah kullandılar.
Yetkililer silah sahiplerinden silahlarını satın alacak.
Kanada Başbakanı, bu silahlar çok fazla kişiyi öldürmek için yapılmış, dedi. Başbakan “Kanada’da bu silahlar olmayacak.” dedi. 

Kanada hükûmeti, otomatik silah satışını yasakladı. Çünkü son dönemde silahlı saldırılarda onlarca kişi hayatını kaybetti. Bu olayların ardından Kanada Başbakanı otomatik silahların satışının, taşınmasının yasaklandığını duyurdu. 1500’den fazla silah türü yasak olacak.
Kanada’da silahlı saldırılar çok yok. Ancak Kanada Başbakanı saldırıların son zamanlarda arttığını söyledi.
Başbakan “Bir geyiği avlamak için AR-15 silaha ihtiyacınız yok.” dedi.
Kanada'da 19 Nisan’da yaşanan silahlı saldırıda 22 kişi öldü. Yasaklanan silahlar arasında 19 Nisan’daki saldırıda kullanılan otomatik silah da var.
Mevcut silah sahipleri için iki yıllık süre var. Hükûmet bu silahları insanlardan satın almayı planlıyor. Bu konuyla ilgili ilerleyen günlerde düzenleme yapılacak. Bu düzenleme yapılıncaya kadar yasaklanan silahlar kullanılmayacak.  

Kanada hükûmeti, ülkede son dönemde onlarca kişinin ölümüne yol açan silahlı saldırıların ardından otomatik silah satışını yasakladı. Kanada Başbakanı Justin Trudeau otomatik silahların satışının, satın alınmasının, taşınmasının yasaklandığını duyurdu. 1500’den fazla silah türü yasak kapsamına giriyor.
Başbakan Trudeau “Bir geyiği avlamak için AR-15 silaha ihtiyacınız yok.” dedi. Ülkede son olarak 19 Nisan’da yaşanan silahlı saldırıda 22 kişi hayatını kaybetmişti. Yasaklanan silahlar arasında 19 Nisan’daki saldırıda kullanılan otomatik AR-15 silahı da bulunuyor.
Mevcut silah sahipleri için ise iki yıllık bir geçiş süresi olacak. Hükûmet bu silahları halktan geri satın almayı planlıyor. Hükûmet bu sürede mevcut silah sahiplerinin ne yapabileceğini düzenleyecek. Bu düzenleme yapılıncaya kadar yasaklanan silahlar ülke içinde çok belirli amaçlar için taşınabilecek. Silah sahipleri bunları sıkı güvenlik altında tutacak. 

No special actions required, all sites you make with Mobirise are mobile-friendly. You don't have to create a special mobile version of your site, it will adapt automagically.

Cut down the development time with drag-and-drop website builder. Drop the blocks into the page, edit content inline and publish - no technical skills required.

Choose from the large selection pre-made blocks - full-screen intro, bootstrap carousel, slider, responsive image gallery with, parallax scrolling, sticky header and more.

© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır