Tehlikeli Arılar

10.05.2020

responsive web templates
Mobirise

ABD'de büyük eşek arıları var. Büyük eşek arısı, yaban arısı gibi görünüyor ancak daha büyük. O, yaban arısından daha tehlikeli. Büyük eşek arılarının bir iğnesi var. O iğneler keskin. Öldürücü olabilir.
Büyük eşek arıları Asya'dan geliyor. Japonya'da her yıl 50'den fazla insanı öldürüyorlar. Bilim adamları şu soruyu soruyor: Büyük eşek arıları ABD'ye nasıl ulaştı? Büyük eşek arıları sadece Washington eyaletinde var.
Washington'daki arıcılar endişeli. Birçok ölü arı buldular. Onları, muhtemelen büyük eşek arıları öldürdü.
Yetkililer insanları uyarıyor. Büyük eşek arılarını öldürmek iyi bir fikir değil. Profesyonel insanları çağırmalı.  

ABD'deki insanlar Asya’da yaşayan dev eşek arısı gördü. İnsanlar, o arıları ABD'de ilk kez gördüler. Washington eyaletindeki arıcılar, dev eşek arılarının kendi arılarını öldürdüğünü düşünüyor. Arıcılar, kafaları olmayan birçok ölü arı buldu.
Dev eşek arıları yaklaşık 4 cm uzunluğunda. Onlar insanları soktuğu zaman çok acıtıyor. Dev eşek arılarının soktuğu insanlar ölebilir. Haberler, her yıl Japonya'da dev eşek arılarının yaklaşık 50 kişiyi öldürdüğünü söylüyor.
İnsanlar sadece Washington eyaletinde dev eşek arısı gördü ve kimse nedenini bilmiyor. Bilim adamları dev eşek arılarının ABD'ye nasıl geldiğini bilmiyor. Ancak insanlara onları öldürmeye çalışmayın diye tavsiyede bulunuyorlar. Dev eşek arısı gören kişiler Washington hükümetine haber vermeli ve bir ekip çağırmalı. 

ABD'de ilk kez Asya kökenli dev eşek arısı tespit edildi.
Araştırmacılar arı öldüren bu böceklere dev eşek arısı diyor. Washington eyaletindeki arıcılar, kafaları koparılmış ölü arılar bulduklarını bildirdiler ve onları dev eşek arıları ile ilişkilendirdiler.
Takriben 4 cm uzunluğundaki böcekler, bir kişiyi birden fazla kez sokarsa o insana ölümcül bir acı yaşatabilir. The New York Times'a göre, dev eşek arısı Japonya'da yılda yaklaşık 50 kişiyi öldürüyor.
Dev eşek arısı sadece Washington eyaletinde görüldü ve bilim adamları ABD'ye nasıl geldiklerini bilmiyor. Yetkililer insanlara eşek arısı görürlerse Washington Tarım Bakanlığı'na haber vermelerini ve dev eşek arısını kendilerinin öldürmemesi gerektiğini söylüyor. 

No special actions required, all sites you make with Mobirise are mobile-friendly. You don't have to create a special mobile version of your site, it will adapt automagically.

Cut down the development time with drag-and-drop website builder. Drop the blocks into the page, edit content inline and publish - no technical skills required.

Choose from the large selection pre-made blocks - full-screen intro, bootstrap carousel, slider, responsive image gallery with, parallax scrolling, sticky header and more.

© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır