İtalyan Kadın Kurtarıldı

12.05.2020

web builder
Mobirise

Silvia Romano, 25 yaşında ve İtalyan. Bir yardım kuruluşunda çalışıyor. O insanlara yardım etmek istedi. Bu sebeple Kenya’ya gitti. Kenya’da onu kaçırdılar. Sonra Somali’ye götürdüler.
İtalyan yetkililer Türk istihbaratından yardım istedi. Türk istihbaratı onlara yardım etti. 8-9 Mayıs’ta operayon yaptılar. Somaliler ve İtalyanlar, Romano’yu kurtardılar. Türk istihbaratı Romano’yu Mogadişu’da İtalyan yetkililere teslim etti.
Romano 18 aydan beri esir idi ama şimdi özgür. O, İtalya’ya ulaştı. Onu, Roma’da İtalya Başbakanı karşıladı. Bu olay İtalya’da haber oldu. İtalyan basını “Bunu Türk, Somali ve İtalyan gizli servisleri yaptı.” dedi. Romano'nun annesi "Çok mutluyum." dedi.
Silvia Romano, dün bir açıklama yaptı. “Ben din değiştirdim, bundan sonra benim adım Ayşe.” dedi. 

25 yaşındaki İtalyan vatandaşı Silvia Romano’yu Kenya’da kaçırdılar. Daha sonra Somali’ye götürdüler. İtalyan yetkililer, Türk istihbaratından yardım istedi. Bunun üzerine Türk istihbaratı, bölgede bir çalışma başlattı.
Türk istihabaratı, Romano’nun sağ olduğunu tespit etti. Somali ve İtalyan birimleri beraber çalışarak Romano’yu sağ kurtardılar. Türk istihbaratı, Romano’yu Mogadişu’da İtalyan yetkililere teslim etti.
İtalyan basınına göre Romano, bir yardım kuruluşunda gönüllü olarak çalışıyordu. Ve bu amaçla bir süredir Kenya’da idi.
Silvia Romano’yu 18 aylık esaretin ardından 8-9 Mayıs'taki operasyonla kurtardılar. Romano, İtalyan devletine ait özel uçakla başkent Roma’ya ulaştı.
Romano’yu, İtalya Başbakanı ve ailesi karşılarken, 25 yaşındaki genç kız, emeği geçenlere teşekkür etti.
Silvia Romano, dün bir açıklama yaparak “Ben din değiştirdim, artık benim adım Ayşe.” dedi. 

25 yaşındaki İtalyan vatandaşı Silvia Romano Kasım 2018'de Kenya’da kaçırılmış ve Somali’ye götürülmüştü. İtalyan makamları, Türk istihbaratından talepte bulundu. Bunun üzerine Türk istihbaratı, Aralık 2019’da Romano’nun durumuna dair bölgede bir çalışma başlattı. Romano’nun sağ olduğunu tespit etti. Somali ve İtalya’nın ilgili birimleriyle yürütülen koordineli çalışma neticesinde Romano sağ kurtarıldı. Romano, Türk istihbaratı tarafından Somali’nin başkenti Mogadişu’da İtalyan makamlarına teslim edildi.
Romano, bir yardım kuruluşunda gönüllü olarak çalışıyordu ve bir süredir bu amaçla Kenya’da bulunuyordu.
Romano’nun özgürlüğüne kavuşması, ülkesi İtalya’da da geniş yankı buldu. 18 aylık esaretin ardından 8-9 Mayıs'ta düzenlenen operasyonla kurtarılan Silvia Romano, İtalyan devletine ait özel jetle başkent Roma’ya ulaştı.
Romano’yu, İtalya Başbakanı Giuseppe Conte ve ailesi karşılarken, 25 yaşındaki genç kız, kurtarılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.
Silvia Romano, dün bir açıklama yaparak din değiştirdiğini ve artık isminin Ayşe olduğunu söyledi. 

No special actions required, all sites you make with Mobirise are mobile-friendly. You don't have to create a special mobile version of your site, it will adapt automagically.

Cut down the development time with drag-and-drop website builder. Drop the blocks into the page, edit content inline and publish - no technical skills required.

Choose from the large selection pre-made blocks - full-screen intro, bootstrap carousel, slider, responsive image gallery with, parallax scrolling, sticky header and more.

© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır