Aşı Hazırlıkları Devam Ediyor

16.05.2020

free css templates
Mobirise

Bütün insanlar şu an Kovid-19 aşısını bekliyor. Çünkü dünyanın her yerinde Kovid-19 hastası var.
Oxford Üniversitesi İngiltere’de. Bu üniversiteden bir profesör açıklama yaptı. “Aşı üzerinde çalışıyoruz, aşıyı uygun bir fiyattan satacağız.” dedi.
AstraZeneca bir ilaç şirketi. Oxford Üniversitesi ve AstraZeneca birlikte çalışıyor. Yakın zamanda aşıyı bulabilirler. Çünkü bu çalışma ileri bir seviyede.
Aşıyı 6 maymunda test ettiler. Aşı, maymunlarda faydalı oldu. Vücutlarında virüse karşı koruyucu oluştu. Maymunlar iyileşti. Maymunlara tekrar virüs verdiler. Virüs, ciğerlere zarar veremedi.
Profesör, “Aşıyı insanlarda da denedik, daha sonra açıklama yapacağız.” dedi. 

Oxford Üniversitesi, ilaç üreticisi AstraZeneca şirketiyle birlikte aşı üzerinde çalışıyor.
Oxford Üniversitesi’nden bir profesör, aşı çalışmaları hakkında açıklama yaptı. Merakla beklenen Kovid-19 aşısı için “Başarılı olması hâlinde herkesin alabileceği bir fiyattan satacağız.” dedi.
Profesör, bir haber ajansına açıklama yaptı. “Çok aşı üreteceğiz. Aşı projesinin ana hedefi ucuz ve çok aşı üretmek.” dedi. Profesör, “Bu, çok pahalı bir aşı olmayacak. Aşıyı tek bir dozda vermek istiyoruz. Buna tüm dünyanın ihtiyacı olduğunu biliyoruz.” dedi.
Oxford’un üzerinde çalıştığı aşı, şu anda ileri seviyedeki aşılardan biri.
Laboratuvardaki 6 maymuna tek dozluk deney aşısı yaptılar. Aşı, virüse karşı bu hayvanlarda koruyucu antikor oluşturdu. Bu maymunlara yeni Kovid-19 virüsü verildiğinde virüs ciğerlere hasar veremedi. Ve virüs kendi kendini kopyalayamadı.
Profesör, “Aşıyı insanlar üzerinde de denedik. Aşıyla ilgili temmuz veya ağustos ayında daha ayrıntılı bir açıklama yapacağız.” dedi. 

İngiltere’nin Oxford Üniversitesi’nde görevli Profesör Adrian Hill, bütün dünyanın merakla beklediği Kovid-19 aşısının, başarılı olması hâlinde herkesin kullanabileceği bir fiyattan piyasaya sürüleceğini söyledi.
Adrian Hill, Oxford Üniversitesi ve ilaç üreticisi AstraZeneca şirketinin, aşının bulunması için yürüttüğü çalışmalara öncülük ediyor. Aşının masraflarını düşürmek amacıyla yüksek miktarlarda üretileceği bildirildi.
Hill, üzerinde çalıştıkları aşı projesinin, ana hedefinin çok düşük maliyet ve çok fazla dağıtım olduğunu belirtti. “Bu çok pahalı bir aşı olmayacak, tek bir dozda verilmesi öngörülen bir aşı olacak. Küresel arzı karşılayacak ve çok farklı yerlerde üretilmek üzere geliştirilebilecek.” dedi.
İngiltere’de üzerinde çalışılan bu deneme aşısı, şu anda en ileri seviyede olanlardan biri olarak biliniyor.
Laboratuvarda 6 maymun üzerinde yapılan bir dozluk deney aşısının virüse karşı bu hayvanlarda koruyucu antikor oluşturduğunu ortaya koydu.
Bu maymunlara yeni Covid-19 virüsü verildiğinde, aşının virüsün ciğerlere vereceği hasarı önlediği ve yine virüsün kendi kendini kopyalama riskini ortadan kaldırdığı görüldü.
Hill, insanlar üzerinde de denedikleri aşıyla ilgili temmuz veya ağustos ayında daha ayrıntılı bir açıklama yapabileceklerini ifade etti. 

No special actions required, all sites you make with Mobirise are mobile-friendly. You don't have to create a special mobile version of your site, it will adapt automagically.

Cut down the development time with drag-and-drop website builder. Drop the blocks into the page, edit content inline and publish - no technical skills required.

Choose from the large selection pre-made blocks - full-screen intro, bootstrap carousel, slider, responsive image gallery with, parallax scrolling, sticky header and more.

© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır