Air Canada İşten Çıkarıyor

21.05.2020

create your own website
Mobirise

Kovid-19 hava yolu şirketlerini de çok etkiledi. Salgın nedeniyle uçuşlar yasak.
Air Canada, Kanada’nın en büyük hava yolu şirketi. Şirketin 38 bin personeli var. Şirket Kovid-19 nedeniyle 20 bin kişiyi işten çıkaracak.
İşten çıkarmalar 7 Haziran’da. Şirket uçuşlarını yüzde 95 azalttı. Şirket sadece 5 havaalanına uçuyor. Şirketin 200 uçağı şu an bekliyor.
Şirket yönetici “Bu dönem önceki dönemlerden çok daha kötü.” dedi.
Air Canada bu yıl ilk üç ayda 1,05 milyar Kanada doları zarar etti. 2019 yılının ilk üç ayında 345 milyon Kanada doları kâr etti. 

Kanada'nın en büyük hava yolu şirketi olan Air Canada 20 bin personelini işten çıkaracak. İşten çıkarmaları 7 Haziran yapacaklar. Şirket bu işten çıkarmanın sebebini Kovid-19 olarak açıkladı. Air Canada’nın toplam 38 bin personeli bulunuyor.
Air Canada, seyahat kısıtlamaları nedeniyle uçuşlarını yüzde 95 azaltmak zorunda kaldı.
Bir şirket yöneticisi açıklama yaparak “Eski uçuş sıklığına yakın zamanda dönme imkânı yok. Bu dönem diğer tüm dönemlerden daha kötü. Ticari havacılığın en karanlık dönemi olabilir.” dedi.
Şirket şu anda sadece beş uluslararası havaalanına uçuş yapıyor. Şirket 200 uçağını bekletiyor.
Air Canada yılın ilk çeyreğinde 1,05 milyar Kanada doları kaybetti. Şirket 2019’un aynı döneminde 345 milyon Kanada doları kâr etti. 

Kanada'nın en büyük hava yolu şirketi Air Canada 20 bin personelini işten çıkaracağını açıkladı. Toplam 38 bin personeli bulunan şirket, Kovid-19 salgınını karara gerekçe olarak gösterdi. İşten çıkarmalar için tarih 7 Haziran olarak belirlendi.
Hava yolu şirketi, salgın yüzünden getirilen seyahat kısıtlamaları nedeniyle tarifeli uçuşlarını yüzde 95 azaltmak durumunda kaldı. Eski uçuş sıklığına yakın zamanda dönülmesinin zor olacağı belirtildi. Yalnızca beş uluslararası havaalanına uçuş gerçekleştiren şirket 200 uçağını beklemede tutuyor.
Şirketin yöneticisi Calin Rovinescu, bu dönemin 11 Eylül saldırılarından ve 2008 mali krizinden bile daha kötü olduğunu kaydetti. Yaşananları ticari havacılığın en karanlık dönemi olarak niteledi.
Air Canada yılın ilk çeyreğinde 1,05 milyar Kanada doları kaybettiğini açıkladı. Şirket bir yıl önce, 2019 yılının aynı döneminde 345 milyon Kanada doları kar etmişti. 

No special actions required, all sites you make with Mobirise are mobile-friendly. You don't have to create a special mobile version of your site, it will adapt automagically.

Cut down the development time with drag-and-drop website builder. Drop the blocks into the page, edit content inline and publish - no technical skills required.

Choose from the large selection pre-made blocks - full-screen intro, bootstrap carousel, slider, responsive image gallery with, parallax scrolling, sticky header and more.

© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır