İzmir’de İslama Saygısızlık

28.05.2020

free portfolio site templates
Mobirise

Cami, Müslümanlar için çok önemli. Müslümanlar camide ibadet ediyor.
İzmir, Türkiye'nin en kalabalık üçüncü şehri. Geçen hafta İzmir’de bir olay oldu. Bazı camilerden müzik sesi geldi. Bu, İtalyanca bir şarkıydı. Şarkının ismi Bella Ciao. Herkes buna çok şaşırdı ve kızdı. Bazı insanlar hemen şikâyet etti.
Yetkililer, bu olayı araştırıyor. Bazı insanlar ise bu olayı sosyal medyada övdü.
Yetkililer bir açıklama yaptı. Açıklamaya göre bir kişiyi yakaladılar. Çünkü o, dini kötüledi. O, bir şirkette yönetici.  

Geçen hafta İzmir’deki bazı camilerden müzik sesi geldi. Yetkililer bir açıklama yaparak “Bazı kişiler sisteme korsan şekilde girmiş. Konuyla ilgili inceleme başladı.” dedi.
İnsanlar bu olayı sosyal medyada paylaştı. Bazı insanlar bu olaya tepki gösterirken bazı insanlar bu olayı övdü. Savcılık da bir açıklama yaptı. “Bunu yapan ve bu olaya ait videoları öven kişiler hakkında soruşturma başlattık.” dedi.
Bazı camilerden Bella Ciao şarkısının çalınmasını araştıran Savcılık, bir kişiyi gözaltına aldı.
Savcılık bir açıklama yaptı ve "Olayla ilgili bir kişiyi gözaltına aldık. Kişi, bir şirkette yönetici olarak çalışıyor. Bu kişi ‘dini değerleri aşağılamak’ suçundan gözaltına alınmıştır." dedi. 

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, müftülüğün merkezi ses sistemine usulsüz girerek bazı camilerden Bella Ciao çalınmasına ilişkin yürütülen soruşturmada bir kişiyi gözaltına aldı.
Başsavcılıktan yapılan açıklamada, "Bir şirkette yönetici olarak görev yapan bir kişi ‘dini değerleri alenen aşağılamak’ suçundan gözaltına alınmıştır." ifadesine yer verildi.
İzmir'deki bazı camilerin hoparlörlerinden geçen hafta müzik yayını yapılmıştı. Müftülükten yapılan açıklamada, yayının, merkezi sistemin frekansına korsan şekilde giren kişilerce yapıldığı belirtilmişti. Konuyla ilgili inceleme başlatıldığı ve suç duyurusunda bulunulduğunu bildirilmişti.
İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı da eylemi gerçekleştiren ve eyleme ilişkin videoları övücü ifadelerle sosyal medya hesaplarından paylaşanlar hakkında soruşturma başlatıldığını duyurmuştu. 

No special actions required, all sites you make with Mobirise are mobile-friendly. You don't have to create a special mobile version of your site, it will adapt automagically.

Cut down the development time with drag-and-drop website builder. Drop the blocks into the page, edit content inline and publish - no technical skills required.

Choose from the large selection pre-made blocks - full-screen intro, bootstrap carousel, slider, responsive image gallery with, parallax scrolling, sticky header and more.

© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır