Yapay Zekâ Sunucu

30.05.2020

free web design templates
Mobirise

Yapay zekâ her yerde. Çin’de bir şirket ve bir haber ajansı birlikte çalıştı. Onlar yapay zekâ haber sunucusu yaptı. Bu, dünyada bir ilk.
Yapay zekâ haber sunucuları insan gibi. Yüzleri insan gibi hareket ediyor. Sesleri insan sesine benziyor.
Haber ajansı bir açıklama yaptı. Yapay zekâ sunucuları birkaç yerde kullanacaklar. Bunlar televizyon, internet ve mobil. Onlar bu haber sunucularını kullanacaklar ve daha az masraf olacak.  

Şinhua, Çin'in resmi haber ajansı. Sogou ise Çinli teknoloji şirketi. Bunlar, dünyanın ilk 3 boyutlu yapay zekâ özelliği olan haber sunucusunu geliştirdi.
Yapay zekâ teknolojisi neredeyse her alanda var. Artık haber programlarında da yapay zekâyı göreceğiz.
Sogou şirketi, yapay zekâ destekli teknoloji kullanıyor. Şirket, insanların gerçek hayattaki resimlerini yaptı. Bu resimler, gerçek haber spikerlerini taklit ediyor. Gerçek spikerler gibi haber sunabiliyor.
Yapay zekâ spikerler insanların yüz ifadelerini, seslerini, davranışlarını taklit edebiliyor.
Şinhua haber ajansı daha önce bir açıklama yaptı. Televizyon, internet ve mobilde yapay zekâyla çalışan spikerler kullanacaklar. Bu sayede haber üretim maliyetlerini düşürecekler.  

Çin resmi haber ajansı Şinhua ve Çinli teknoloji şirketi Sogou, dünyanın ilk 3 boyutlu yapay zekâ özelliği olan haber sunucusunu tanıttı.
Günümüzde neredeyse her alanda faaliyet gösteren yapay zekâ teknolojisi haber programlarında da görülebilecek.
Sogou şirketi, 3D modelleme ile insanların gerçek hayattaki avatarlarını oluşturdu. Bu avatarlar, gerçek haber spikerlerini taklit ederek doğal bir şekilde haber sunma kabiliyetine sahip.
Yapay zekâ teknolojileri sayesinde avatarlar, insanların yüz ifadelerini, seslerini, davranışlarını hatta dudak hareketlerini taklit edebiliyor.
Şinhua haber ajansı daha önce yaptığı bir açıklamada, yapay zekâyla çalışan sunucular sayesinde haber üretim maliyetlerinin düşürüleceğini ifade etmişti. 

No special actions required, all sites you make with Mobirise are mobile-friendly. You don't have to create a special mobile version of your site, it will adapt automagically.

Cut down the development time with drag-and-drop website builder. Drop the blocks into the page, edit content inline and publish - no technical skills required.

Choose from the large selection pre-made blocks - full-screen intro, bootstrap carousel, slider, responsive image gallery with, parallax scrolling, sticky header and more.

© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır