Casus Güvercin

07.06.2020

free web design templates
Mobirise

Keşmir, Pakistan ve Hindistan arasında bir bölge. Orada güvercin yarışları çok meşhur.
Hint polisi Keşmir’deki bir köyde bir güvercin gördü. Kuşun bacağında numaralar vardı. Polis, güvercini yakaladı. Güvercin casus olabilir. Bir araştırma yaptılar. Güvercin casus değil. Güvercini serbest bıraktılar.
Bir polis yetkilisi Keşmir bölgesinde çalışıyor. O bir açıklama yaptı. “Güvercin masumdu, onu serbest bıraktık.” dedi.
Güvercin bir balıkçıya aitti. Bacağındaki numaralar sahibinin telefon numarasıydı. Gizli bir mesaj değildi.
2016 yılında Hindistan’da bir güvercin yakaladılar. Bacağında başbakanı tehdit mesajı vardı. 

Pakistan ve Hindistan arasındaki Keşmir bölgesinde güvercin yarışları çok yaygın. İki tarafın köylerinde de yarışmalar var. Bu yarışmalarda güvercinler bazen diğer köye kaçabiliyor.
Hindistan'da casuslukla suçlanan bir güvercin için soruşturma yaptılar. İddialar gerçek olmadığı için güvercini serbest bıraktılar.
Keşmir bölgesinde çalışan Hint emniyet görevlisi, bir açıklama yaptı ve "Güvercini serbest bıraktık." dedi.
Pakistanlı bir balıkçıya ait olan güvercini, Keşmir bölgesinde bir köyde yakaladılar. Balıkçı “Kuşun bacağındaki sayılar gizli bir mesaj değil, benim telefon numaram.” dedi.
Balıkçı, güvercinin yarışmalara katıldığını söyledi ve "O sadece masum bir kuş." dedi.
2016 yılında bir güvercinin bacağında Hindistan Başbakanı’nı tehdit eden bir mesaj buldular. Polis, güvercini bir müddet bırakmadı. 

Hindistan'da casusluk suçlamasıyla yakalanan güvercin, yürütülen soruşturmanın ardından iddianın asılsız olduğu anlaşılınca serbest bırakıldı.
Keşmir bölgesinde çalışan Hint emniyet görevlisi Shailendra Mishra, yaptığı açıklamada, "Şüpheli bir olguya rastlanmadığı için güvercin serbest bırakıldı." dedi.
Pakistanlı bir balıkçıya ait olan güvercin, geçtiğimiz günlerde Keşmir bölgesinde bir köyde bulunmuş ve yakalanmıştı. Balıkçı Habibullah, kuşunun bacağındaki sayıların gizli bir mesaj olmadığını, kendi telefon numarası olduğunu söyledi.
Habibullah, "O sadece masum bir kuş" diyerek güvercinin yarışmalara katıldığını açıkladı.
Pakistan ve Hindistan arasındaki tartışmalı Keşmir bölgesinde güvercin yarışları yapılır. İki tarafın köylerinde de düzenlenen yarışmalarda güvercinlerin zaman zaman kaçması normal karşılanıyor.
2016 yılında ise bir güvercin, bacağında Hindistan Başbakanı Narendra Modi'ye yönelik tehdit mesajının bulunmasının ardından polis gözetimine alınmıştı. 

No special actions required, all sites you make with Mobirise are mobile-friendly. You don't have to create a special mobile version of your site, it will adapt automagically.

Cut down the development time with drag-and-drop website builder. Drop the blocks into the page, edit content inline and publish - no technical skills required.

Choose from the large selection pre-made blocks - full-screen intro, bootstrap carousel, slider, responsive image gallery with, parallax scrolling, sticky header and more.

© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır