Apple’dan Ödül

07.06.2020

free site creation software
Mobirise

Apple, “Apple ile oturum aç” (Sign in with Apple) sistemini yaptı. Bu sistem kişisel bilgileri koruyor. Bu sistemle oturum açmak daha kolay.
Yeni Delhi’den bir kişi nisan ayında bu sistemde bir hata buldu. Hatayı Apple ile paylaştı. Apple ona 100 bin dolar verdi. Ve Apple bu hatayı düzeltti.
Bu kişi ödülden sonra 30 Mayıs’ta web sitesinde tüm bilgileri yayımladı.  

Apple, 2019 yılında "Apple ile oturum aç" sistemini tanıttı. İnsanlar bu sistemle uygulamalarda ve internet sitelerinde hızlı ve kolay oturum açıyor. Bu sistem kullanıcı bilgilerini koruyor ve hareketlerinin izlenmesine izin vermiyor. Apple'ın geliştirdiği sistem ile diğer uygulamalara da kaydolabiliyor.
Bir kişi Apple’ın geliştirdiği bu sistemde güvenlik hatası buldu. Yeni Delhili olan bu kişi, Apple'ın hatasını Nisan ayında buldu. Bu önemli bir güvenlik hatasıydı.
Apple önemli olan bu hatayı bulan kişiye 100 bin dolar ödedi.
Apple, sistemdeki bu güvenlik hatasını düzeltti. Bu kişi ise 100 bin dolarlık ödülü aldıktan sonra Apple'ın hatasını nasıl bulduğunu açıkladı.
Hindistan'ın Yeni Delhi kentinde bir güvenlik uzmanı olan bu kişi, Apple'ın hatasını 30 Mayıs'ta web sitesinde paylaştı. 

Apple, 2019 yılında uygulamalarda ve internet sitelerinde hızlı ve kolay bir şekilde oturum açmak için daha gizli bir yol olarak tanıttığı "Apple ile oturum aç" sistemini tanıtmıştı.
"Apple ile oturum aç", kullanıcıların profil bilgileri ve hareketlerinin izlenmeyeceğini taahhüt eden güvenli bir kimlik doğrulama sistemi olarak tanıtıldı. Buna göre sistem, kullanıcıların kişisel verilerinin toplanmasına imkân veren doğrulama sisteminin yerine geçecekti.
Hindistan'ın Yeni Delhi kentinde bir güvenlik uzmanı olan Bhavuk Jain, Apple'ın bu sistemindeki gözden kaçırdığı bir güvenlik zafiyetini kullanarak sistemdeki açığı Nisan ayında ortaya çıkardı.
Apple kritik güvenlik açığını ortaya çıkaran Jain'e "hata ödül programı" kapsamında 100 bin dolar ödedi.
Apple kendi sistemindeki bu güvenlik zafiyetini düzeltti. Bhavuk Jain ise 100 bin dolarlık ödülünün ardından Apple'ın açığını nasıl ortaya çıkardığını gösteren yol haritasını yayımladı.
Bhavuk Jain, Apple'ın sunucusundaki güvenlik açığını 30 Mayıs'ta web sitesinde paylaştı.

No special actions required, all sites you make with Mobirise are mobile-friendly. You don't have to create a special mobile version of your site, it will adapt automagically.

Cut down the development time with drag-and-drop website builder. Drop the blocks into the page, edit content inline and publish - no technical skills required.

Choose from the large selection pre-made blocks - full-screen intro, bootstrap carousel, slider, responsive image gallery with, parallax scrolling, sticky header and more.

© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır