Bisiklet Dostu Şehirler

07.06.2020

free html5 templates
Mobirise

3 Haziran “Dünya Bisiklet Günü”. Bisiklet çevre dostu ve sağlıklı ulaşım aracıdır. Bisiklet bazı hastalıkların riskini azaltıyor. Bisikletin küresel ısınmaya da faydası var.
Dünyanın bisiklet dostu şehirlerini açıkladılar. İlk 10’da Avrupa’dan 9 şehir var. Listenin ilk sırasında ise Hollanda’nın Utrecht şehri var. Utrecht’te büyük bir üniversite var. Utrecht’in nüfusu genç. Kentte bisiklet yolları geniş. Bisiklet için park yeri çok. Kentin iklimi de güzel.
Listede ikinci sırada Almanya'nın Münster şehri var. Üçüncü sırada Belçika'nın Anvers şehri var. Listenin son sırasında ise Nijerya'nın başkenti Lagos var. 

Bisiklet çevre dostu ve sağlıklı ulaşım aracıdır. Bisiklet kullanmayı özendirmek amacıyla Birleşmiş Milletler (BM) 3 Haziran'ı "Dünya Bisiklet Günü" ilan etti.
Dünyanın bisiklet dostu şehirleri sıralamasında Hollanda'dan Utrecht birinci sırada. İlk 10’da Avrupa dışından sadece Çin'in Hangzhou şehri var.
Büyük bir üniversiteye ev sahipliği yapan Utrecht, genç nüfusa sahip. Şehirde geniş bisiklet yolları ve çokça park yeri bulunuyor. Kent bol güneş alıyor ve ılıman bir iklime sahip. Bunlar onu birinci yapan özellikler.
Bisiklet kullanmak insan sağlığına çok yararlı. Ayrıca dünyadaki yakıt tüketiminin küresel ısınmaya etkisini düşürüyor. Bisiklet, kalp rahatsızlıkları, kanser, diyabet gibi hastalıkların riskini azaltıyor.
Listede, Utrecht'ten sonra Almanya'nın Münster ve Belçika'nın Anvers şehirleri var.
Listeye göre, en az bisiklet dostu şehir ise Nijerya'nın başkenti Lagos. 

Dünyanın bisiklet dostu şehirleri sıralamasında Hollanda'dan Utrecht birinci oldu.
Dünya Sağlık Örgütüne (DSÖ) göre, bisiklet, kalp rahatsızlıkları, kanser, diyabet gibi hastalıkların riskini azaltıyor.
Liste hazırlanırken iklim, bisiklet kullanma oranı, güvenlik, altyapı ve bisiklet dostu etkinlikler dikkate alındı.
Büyük bir üniversiteye ev sahipliği yapan Utrecht, genç nüfusa sahip. Şehirde tüm yolculukların yüzde 33'ü bisikletle yapılıyor ve kentin geniş bisiklet yolu ve park yeri altyapısı bulunuyor. Kentin bol güneş alması ve okyanus nedeniyle ılıman iklime sahip olması birinci gelmesinde rol oynayan diğer etkenler arasında yer alıyor.
Listede, Utrecht'in ardından Almanya'nın Münster, Belçika'nın Anvers, Danimarka'nın Kopenhag ve Hollanda'nın Amsterdam şehirleri geliyor. İlk 10, Çin'den Hangzhou dışında Avrupa bölgesinden oluşuyor.
Listeye göre, en az bisiklet dostu şehir ise 11,81 puan alan Nijerya'nın başkenti Lagos. 

No special actions required, all sites you make with Mobirise are mobile-friendly. You don't have to create a special mobile version of your site, it will adapt automagically.

Cut down the development time with drag-and-drop website builder. Drop the blocks into the page, edit content inline and publish - no technical skills required.

Choose from the large selection pre-made blocks - full-screen intro, bootstrap carousel, slider, responsive image gallery with, parallax scrolling, sticky header and more.

© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır