Bu Yıl Hac Yok

28.06.2020

free website templates
Mobirise

Hac, bir ibadettir. Müslümanlar için önemlidir. Bu yıl herkes için hac ibadeti olmayacak. Çünkü koronavirüs devam ediyor.
Suudi Arabistan bu yıl hacı adayı kabul etmeyecek. İnsanlar Suudi Arabistan’da yaşıyor. Onlar hac yapabilir.
Hacda sosyal mesafeyi korumak mümkün değil. Salgın yayılabilir. Bu sebeple bu yıl hac yasak.
Bakanlık açıklama yaptı. Yasağın sebeplerini söyledi: Salgın devam ediyor. Kalabalık yerler riskli. Uluslararası ulaşım tehlikeli.
Suudi Arabistan’da koronavirüsten 1.267 kişi öldü. Hasta sayısı ise 157.612 

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı bir açıklama yaptı. Açıklamaya göre koronavirüsten dolayı yurt dışından hacı adayı kabul etmeyecekler. Bu yıl hac ibadetini sadece Suudi Arabistan’da yaşayan kişiler yapacak.
İnsanları salgına karşı koruyacak bir aşı veya ilaç yok. Kalabalık ortamlarda salgın hızla yayılıyor.
Suudi Arabistan, misafirlerini korumak amacıyla daha önce umre ziyaretlerini durdurdu.
Açıklamada şu ifadelere yer verdiler: "Kovid-19 salgını yayılmaya devam ediyor. Kalabalık ortamlar ve uluslararası ulaşım riskli. Hasta sayıları ciddi şekilde artıyor. Bu sebeple bu yıl hac ibadetini sadece ülkede ikamet edenler yapabilecek."
Suudi Arabistan’da bugüne kadar Kovid-19 nedeniyle 1.267 kişi öldü. Toplam hasta sayısı ise 157.612'ye ulaştı. 

Suudi Arabistan, koronavirüs nedeniyle bu yıl hac ibadetini sadece ülkede yaşayanlarla sınırlı tutacağını, yurt dışından hacı adayı kabul etmeyeceğini duyurdu.
Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığından yapılan açıklamada, 180'den fazla ülkeye yayılan Kovid-19 vaka sayısının 9 milyonu aştığı ifade edildi. Yarım milyona yakın insanın bu salgın sebebiyle yaşamını yitirdiği belirtildi.
Açıklamada dünya genelinde insanları salgına karşı koruyacak bir aşı veya etkili bir ilacın henüz bulunmadığı belirtildi. Sosyal mesafeyi koruma imkânlarının zor olduğu ortamlarda salgının hızla yayıldığı kaydedildi.
Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Kovid-19 salgınının yayılmaya devam etmesi, kalabalık ortamlar ve uluslararası ulaşımın daha da riskli olması, küresel vaka sayılarının ciddi şekilde artması nedeniyle Hac ve Umre Bakanlığı, bu yıl hac ibadetini ülkede ikamet edenlerle sınırlı tutacaktır."
Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı, bugüne kadar ülkede Kovid-19 nedeniyle 1.267 kişinin hayatını kaybettiğini, toplam vaka sayısının ise 157 bin 612'ye ulaştığını açıklamıştı. 

No special actions required, all sites you make with Mobirise are mobile-friendly. You don't have to create a special mobile version of your site, it will adapt automagically.

Cut down the development time with drag-and-drop website builder. Drop the blocks into the page, edit content inline and publish - no technical skills required.

Choose from the large selection pre-made blocks - full-screen intro, bootstrap carousel, slider, responsive image gallery with, parallax scrolling, sticky header and more.

© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır