Para Kullanımı Azalıyor

28.06.2020

web creation software
Mobirise

Kovid-19 salgını devam ediyor. İnsanlar nakit para kullanmıyor.
Avustralya piyasaya yeni para vermek istedi. Ama buna gerek kalmadı. Çünkü insanlar para kullanmıyor. Kovid-19 nedeniyle paraya ihtiyaç azaldı. İnsanlar yüzde 40 daha az para kullanıyor. Virüs, para ile yayılabilir.
Avustralya’da online alışveriş arttı. İnsanlar kredi kartı ile alışveriş yapıyor.
Karantinada pek çok ülkede nakit kullanımı azaldı. Nakit kullanımı İspanya’da yüzde 90, İngiltere’de yüzde 60 daha az.
Yetkililer, temassız, telefonla veya banka kartıyla ödemeyi tavsiye ediyor.
Bazı ülkeler, birkaç yıl sonra nakit para yok olacak, diyor. 

Kovid-19 birçok ülkede nakit para kullanımını azalttı.
Avustralya, yılın ilk yarısında bir miktar para hazırladı. Parayı insanların kullanımı için hazırladı. Ancak talep olmaması nedeniyle buna gerek kalmadı. Ülkede Kovid-19 salgınının başından itibaren paraya ihtiyaç giderek azaldı. İnsanlar bankadan mart ve nisan aylarında yüzde 40 daha az para çekti.
Pek çok ülkede Kovid-19 sebebiyle çevrim içi alışveriş arttı. Yetkililer, virüsün para ile bulaşmasını önlemek istiyor. Bu sebeple insanlara, ödemeleri banka kartıyla yapın, diyor.
Kısıtlama sürecinde pek çok ülkede nakit para kullanımı azaldı. Para kullanımı bu dönemde İspanya'da yüzde 90, İngiltere'de yüzde 60 oranında azaldı.
Avrupa'da yetkililer temassız, telefonla ya da banka kartıyla ödemeleri teşvik ediyor. 

Kovid-19 salgını birçok ülkede nakit para kullanımının önemli ölçüde azalmasına neden oldu.
Avustralya Darphanesi, bu yılın ilk yarısında 15 milyon madeni parayı dolaşıma sokmayı planlıyordu. Ancak talep olmaması nedeniyle buna gerek kalmadı. Ülkede Kovid-19 salgınının başından itibaren banknotlara ve madeni paraya ihtiyaç giderek azaldı. Mart ve nisan aylarında yüzde 40 oranında daha az para çekildiği tespit edildi.
Kovid-19 kısıtlamaları sürecinde pek çok ülkede çevrim içi alışveriş eğilimi arttı. Yetkililer, virüsün para aracılığıyla bulaşmasını önlemek için ödemelerin banka kartıyla yapılmasını istedi.
Karantinanın başlangıcından itibaren nakit kullanımı İspanya'da yüzde 90, İngiltere'de yüzde 60 oranında azaldı.
Hükûmetler temassız, telefonla ya da banka kartıyla ödemeleri teşvik ediyor.
Bazı bankalar, nakit paranın 10-15 yıl içinde ortadan kaybolacağını tahmin ediyordu. Şimdi Kovid-19'un hızlandırdığı bu sürecin 2-3 yıl içinde yaşanacağı tahmin ediliyor. 

No special actions required, all sites you make with Mobirise are mobile-friendly. You don't have to create a special mobile version of your site, it will adapt automagically.

Cut down the development time with drag-and-drop website builder. Drop the blocks into the page, edit content inline and publish - no technical skills required.

Choose from the large selection pre-made blocks - full-screen intro, bootstrap carousel, slider, responsive image gallery with, parallax scrolling, sticky header and more.

© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır