70 Milyon Yıllık Fosil

12.07.2020

Mobirise
Mobirise

Arjantin’de bir balık fosili buldular. Arjantinli bilim insanları fosili inceledi. Fosil, 6 metreden daha uzun ve 70 milyon yıllık.
O çok büyük bir balık ve etçil. Onun dişleri bunu gösteriyor. Balık, dinozorlarla aynı dönemde yaşadı.
Bilim insanları, fosili 70 yıl önce buldu. Onu özel bir yere koydular. Üzerinde araştırma yaptılar. Araştırmanın sonuçlarını yeni paylaştılar.
Bu balık türünün iskeleti dünyada farklı yerlerde var. Ama Arjantin’de ilk defa buldular.  

Patagonya Arjantin'in güneyinde bir bölge. Orada yaklaşık 70 milyon yıl önce yaşamış bir balık fosili buldular.
Arjantinli bilim insanları, bu balık fosilinin 70 milyon yıl öncesine ait olduğunu tespit etti. Fosil, Chubut eyaletinin güneyindeki Colhue Huapi Gölü yakınlarında. Fosilin uzunluğu 6 metreyi aşıyor.
Araştırmacılar, dev balığın yırtıcı ve parçalayıcı dişleri olan bir türden olduğunu belirledi.
Fosili yaklaşık 70 yıl önce ortaya çıkardılar. Şu ana kadar onu bir koleksiyonda tuttular. Bu araştırma sonucunda fosilin özelliklerini keşfettiler.
Araştırmacılardan biri, bu balık türünü Arjantin'de ilk defa görüyoruz ancak dünyanın çeşitli yerlerinde bu balığın tam iskeleti var, dedi.
Patagonya’da, çok fazla dinozor ve fosil kalıntısı var.  

Arjantin'in güneyindeki Patagonya bölgesinde yaklaşık 70 milyon yıl önce dinozorlarla birlikte yaşadığı keşfedilen bir balık fosili bulundu.
La Matanza Üniversitesi bünyesinde bilimsel araştırmalar yapan Arjantinli paleontologlar, uzunluğu 6 metreyi aşan balık fosilinin 70 milyon yıl öncesine ait olduğunu tespit etti. Fosil, ülkenin Patagonya bölgesindeki Chubut eyaletinin güneyindeki Colhue Huapi Gölü yakınlarında bulunuyor.
Araştırmacıların yürüttüğü çalışma neticesinde, dev balığın türü ve yaşadığı dönem tespit edildi.
Fosilin yaklaşık 70 yıl önce gün yüzüne çıkarıldığı, şu ana kadar bir koleksiyonunda tutulduğu, ancak bu araştırmayla birlikte fosilin özelliklerinin keşfedildiği belirtildi.
Araştırmacı Julieta de Pasqua, bu balık türünün Arjantin'de bulunan ilk örnek olduğunu, ancak dünyanın çeşitli yerlerinde bu balığın tam iskeletinin bulunduğunu söyledi.
Patagonya, dünyada en çok dinozor ve tarih öncesi fosil kalıntılarının bulunduğu bölge olarak öne çıkıyor. 

No special actions required, all sites you make with Mobirise are mobile-friendly. You don't have to create a special mobile version of your site, it will adapt automagically.

Cut down the development time with drag-and-drop website builder. Drop the blocks into the page, edit content inline and publish - no technical skills required.

Choose from the large selection pre-made blocks - full-screen intro, bootstrap carousel, slider, responsive image gallery with, parallax scrolling, sticky header and more.

© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır