Ayasofya Camisi Açılıyor

12.07.2020

website templates free download
Mobirise

Fatih Sultan Mehmet, İstanbul’u 1453 yılında fethetti. Ve Ayasofya’yı cami yaptı. Ayasofya yıllarca camiydi. 1934’te mahkeme bir karar verdi. Ayasofya müze oldu. Cuma günü mahkeme bu kararı iptal etti.
Aynı gün Türkiye Cumhurbaşkanı bir karar verdi. Ayasofya tekrar cami oldu. Sosyal medyada insanlar bunu konuştu.
24 Temmuz 2020 tarihi bir gün. Ayasofya’yı tekrar açacaklar. İnsanlar o gün Ayasofya’da cuma namazı kılacaklar. Yıllar sonra bu bir ilk olacak.
Ayasofya şu an müze değil. Ayasofya Camisi’ne giriş ücretsiz olacak. Camiye herkes girebilir.
Türkiye Cumhurbaşkanı, herkes bu karara saygı duymalı, dedi. 

Ayasofya bir mahkeme kararı ile 1934’te müze oldu. İki gün önce mahkeme bu kararı iptal etti. Bu karardan sonra Türkiye Cumhurbaşkanı Ayasofya'yı ibadete açma kararını imzaladı.
Türkiye Cumhurbaşkanı, bu kararı sosyal medya hesabından "hayırlı olsun" yorumuyla paylaştı.
Cumhurbaşkanı, bu karar sonrası ulusa seslendi. “Hazırlıkları süratle tamamlayarak 24 Temmuz Cuma günü Ayasofya'yı ibadete açacağız.” dedi. Cumhurbaşkanı, "Ayasofya artık müze değil, Ayasofya Camisi'ne ücretli giriş uygulamasını kaldırıyoruz." dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan "Tüm camilerimiz gibi Ayasofya da herkese açık olacaktır. Herkes alınan karara saygı duymalı." dedi. 

Danıştay cuma günü 1934 tarihli Ayasofya’nın müzeye dönüştürülmesine ilişkin kararı iptal etti. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu kararın ardından Ayasofya'nın ibadete açılması kararını imzaladı.
Ayasofya Camisi'nin ibadete açılmasına dair Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı. Erdoğan söz konusu kararı sosyal medya hesabından "hayırlı olsun" yorumuyla paylaştı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ayasofya'nın cami olarak ibadete açılması kararı sonrası ulusa seslendi.
Erdoğan, hazırlıkları süratle tamamlayarak 24 Temmuz Cuma günü, cuma namazıyla birlikte Ayasofya'yı ibadete açmayı planladıklarını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Müze statüsünden çıkmasıyla birlikte Ayasofya Camisi'ne ücretli giriş uygulamasını da kaldırıyoruz." dedi.
"Tüm camilerimiz gibi Ayasofya'nın kapıları da yerli ve yabancı, Müslim ve gayrımüslim herkese sonuna kadar açık olacaktır." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan "Herkes alınan karara saygı duymalı." ifadelerini kullandı. 

No special actions required, all sites you make with Mobirise are mobile-friendly. You don't have to create a special mobile version of your site, it will adapt automagically.

Cut down the development time with drag-and-drop website builder. Drop the blocks into the page, edit content inline and publish - no technical skills required.

Choose from the large selection pre-made blocks - full-screen intro, bootstrap carousel, slider, responsive image gallery with, parallax scrolling, sticky header and more.

© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır