9 Milyon Dolarlık Vazo

19.07.2020

bootstrap theme
Mobirise

Hollandalı bir antika uzmanı var. Onun ismi Johan Bosch van Rosenthal. Bu uzman, tarihi eserlerden çok iyi anlıyor.
Rosenthal, 80 yaşındaki bir kadının evinde bir vazo buldu. Vazo yaklaşık 250 yıllık. Vazoda hiçbir hasar yok. Vazonun hasarsız olması mucize gibi. Çünkü kadının evinde kediler var.
Bu vazo, yaklaşık 250 yıl öncesine ait. Bu vazoyu daha önce çok ucuza sattılar. Rosenthal, bu vazonun değerini anladı. Sonra vazoyu 9 milyon dolara sattılar. Vazo, Çin yapımı ve çok eski. Uzmanlara göre bu vazo kayıp bir şaheser. Vazoyu daha önce birkaç kez sattılar. Ama değerini kimse anlamadı.
Vazoyu tahminen 1742-1743 yıllarında yaptılar. 

Çin yapımı antik bir vazoyu daha önce bir açık artırmada 54 pounda sattılar. Hollandalı bir uzman vazonun gerçek değerini anladı. Daha sonra aynı vazoyu açık artırmada 9 milyon dolara sattılar.
New York merkezli bir müzayede evi vazoyu kayıp bir şaheser olarak tanımladı. Antik vazoyu Hollandalı bir antika uzmanı olan Johan Bosch van Rosenthal Avrupa'da keşfetti. Vazoyu, 80 yaşındaki bir kadının evinde buldu.
Vazo, nadide bir parça ve çift taraflı porselen yapıda, armut şeklinde. Uzmanlar bu sanat eserinin 1742-1743 yıllarına ait olduğunu düşünüyor.
Antika uzmanı olan Johan Bosch van Rosenthal bir açıklama yaptı. “Bu vazoyu 80 yaşında bir kadının evinde keşfettim. Bu evde yıllar boyunca 4 tane kedi yaşamış. Vazonun bugüne kadar hasarsız gelebilmesi bir mucize.” dedi. 

Daha önce girdiği müzayedede 54 pounda satılan Çin yapımı antik bir vazo, Hollandalı bir uzman tarafından gerçek değerinin anlaşılmasının ardından açık artırmada 9 milyon dolara alıcı buldu.
Çin yapımı vazonun yaklaşık 250 yıl öncesine ait olduğu ve Qianlong İmparatoru adına yapıldığı belirtildi.
New York merkezli bir müzayede evi tarafından kayıp bir şaheser olarak tanımlanan antik vazonun Hollandalı bir antika uzmanı olan Johan Bosch van Rosenthal tarafından ortaya çıkarıldığı belirtildi.
Yapılan araştırmada 1954 yılında İngiltere'de yapılan bir müzayedede 54 pounda satılan ve hemen sonrasında girdiği diğer bir müzayedede 80 pounda alıcı bulan vazonun oldukça nadide bir parça olduğu ifade edildi. Çift taraflı porselen yapıda olan armut şeklindeki sanat eserinin 1742-1743 yıllarında yapılmış olabileceği belirtildi.
Antika uzmanı olan Johan Bosch van Rosenthal söz konusu antika eseri 80 yaşında bir kadının evinde keşfettiğini, söz konusu evde yıllar boyunca 4 tane kedi yaşadığını ve vazonun hasarsız bir şekilde günümüze gelebilmesinin bir mucize olduğunu dile getirdi.

No special actions required, all sites you make with Mobirise are mobile-friendly. You don't have to create a special mobile version of your site, it will adapt automagically.

Cut down the development time with drag-and-drop website builder. Drop the blocks into the page, edit content inline and publish - no technical skills required.

Choose from the large selection pre-made blocks - full-screen intro, bootstrap carousel, slider, responsive image gallery with, parallax scrolling, sticky header and more.

© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır