Maske Yerine Tuvalet Kağıdı

26.07.2020

Mobirise
Mobirise

Romanya’da dolandırıcılar yüz maskesi satıyor. Onlar internete reklam verdi. Bu reklama göre yüz maskesi çok kaliteli. Bu maske normalden daha pahalı.
Bazı insanlar internetten yüz maskesi satın aldı. Ama kutudan tuvalet kağıdı çıktı. İnsanlar bunu polise şikayet etti.
Bir kişi bu konuyla ilgili açıklama yaptı. Maskeler için 100 euro ödedim. Kutuyu bir postacı getirdi. Kutuyu açtım. Kutuda maske yoktu. Postaneye gittim. 100 euromu geri istedim ama alamadım.
Polis bir soruşturma açtı. 8 kişiyi yakaladı.
Romanya'da yüz maskesi takmak zorunlu. İnsanlar maske bulamıyor. Bazı dolandırıcılar internette maske satıyor. Maske fiyatları internette 30 kat daha pahalı. 

Romanya'da internetten maske satın alan bazı kişiler kötü bir sürprizle karşılaştı. Benzer sitelerden alım yapan pek çok kişiye yüz maskesi yerine tuvalet kağıdı gönderdiler.
Dolandırıcılar sosyal medyada kaliteli yüz maskesi reklamı verdi. Piyasadaki maskelerden daha yüksek fiyatlarla insanların parasını aldılar.
Dolandırılan bir kişi açıklama yaptı: Kutuyu getiren postacıya ödeme yaptım. Para üstünü getirmek için aracına gitti. O sırada ben kutuyu açtım. Kutuda maske falan yoktu. Bunun üzerinde postaneye gittim. Ödediğim 100 euroyu geri istedim. Postanedeki yetkili “Parayı dondurduk.” dedi. Birkaç gün sonra postaneden aradılar ve “Para karşı hesaba gitti.” dediler.
Romanya'da kamusal alanlarda ve taşıma araçlarında yüz maskesi takmak zorunlu. Bu nedenle pek çok kişi yeni maske bulamıyor. Maske fiyatları internette salgın öncesinden 30 kat daha pahalı. 

Romanya'da internetten maske satın alanlar kötü bir sürprizle karşılaştı. Polise gelen şikayetlere göre benzer sitelerden alım yapan 89 kişiye yüz maskesi yerine tuvalet kağıdı gönderildi.
Yetkililerin açıklamalarına göre dolandırıcılar sosyal medyada kaliteli yüz maskesi reklamı verdi. Piyasadakilere oranla yüksek fiyatlarla vatandaşların parasını aldı.
Dolandırılan kişilerden biri, kutuyu getiren postacıya ödeme yaptığını sonra kutuyu açtığını söyledi. Kutuda maske olmadığını görünce postaneye gittiğini ve yaptığı 100 euroluk ödemeyi geri istediğini ifade etti. Postanedeki yetkili ona mesele çözülünceye kadar ödemenin dondurulduğunu söyledi. Birkaç gün sonra postaneden kendisini aradıklarını, ödemeyi bloke edemediklerini ve paranın karşı hesaba gitmiş olduğunu söylediler.
Açılan soruşturma sonrası dolandırıcı olduğu düşünülen 8 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.
Romanya'da tüm kamusal alanlarda ve taşıma araçlarında yüz maskesi takmak zorunlu ve bu nedenle pek çok kişi yeni maske bulmakta zorlanıyor. İnternet üzerinden yapılan satışlarda da fiyatlar salgın öncesine göre 30 kat daha pahalı. 

No special actions required, all sites you make with Mobirise are mobile-friendly. You don't have to create a special mobile version of your site, it will adapt automagically.

Cut down the development time with drag-and-drop website builder. Drop the blocks into the page, edit content inline and publish - no technical skills required.

Choose from the large selection pre-made blocks - full-screen intro, bootstrap carousel, slider, responsive image gallery with, parallax scrolling, sticky header and more.

© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır