Devlet Desteğiyle Lamborghini

03.08.2020

website maker
Mobirise

ABD’de yetkililer işverenlere kredi verdi. Çünkü insanların işten çıkmasını istemiyor.
29 yaşındaki bir adam devletten kredi aldı. “Benim 4 şirketim ve 70 personelim var” dedi. Devlet ona 4 milyon dolara yakın para ödedi.
Adam o parayla şirketini kurtarmadı. 318.497 dolara Lamborghini satın aldı. Mücevher de satın aldı. Pahalı otellerde tatil yaptı. Devlet onun banka kayıtlarını ve beyanlarını inceledi. Aslında o adamın zararı 4 milyon dolar değildi, sadece 200 bin dolar idi. Dört firmadan ikisi kayıtlı değildi.
Yetkililer adamı tutukladı. Çünkü o yalan beyanda bulundu, yasa dışı işlem yaptı. Devleti dolandırdı. Adam 70 yıl hapis yatabilir. 

Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşayan bir adam, salgın sebebiyle devletin verdiği kredi paketinden yararlandı. Kredi başvurusunda 4 firmada 70 personeli olduğunu beyan eden iş adamına devlet 4 milyon dolara yakın para ödedi.
Banka kayıtlarına göre bu adam bu krediyi iş yerlerine harcamadı. Krediyi mücevher almak, lüks otellerde tatil yapmak için kullandı. Kredinin 318 bin 497 doları ile Lamborghini marka spor araba satın aldı. Durumu fark eden yetkililer, adamın şirket giderlerinin 4 milyon değil 200 bin dolar civarında olduğunu tespit etti. Dört firmadan ikisinin de kaydı yoktu.
Kovid-19 salgınından dolayı devletin verdiği krediyle Lamborghini satın alan adamı tutukladılar.
29 yaşındaki iş adamı dolandırıcılık, yalan beyanda bulunma ve yasa dışı işlem yapma suçlarından 70 yıla kadar hapis cezası alabilir. 

Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) Kovid-19 salgınından dolayı devletin verdiği krediyle iş yerini kurtarmak yerine Lamborghini satın alan bir kişi tutuklandı. 
David T. Hines adlı 29 yaşındaki iş adamı dolandırıcılık, yalan beyanda bulunma ve yasa dışı işlem yapma suçlarından 70 yıla kadar hapis cezası ile karşı karşıya.
New York Times'da yer alan habere göre Hines, salgında işten çıkarmaları önlemek amacıyla devletin sağladığı kredi paketinden yararlandı. Başvurusunda 4 firmada 70 personelinin olduğunu beyan eden iş adamına, üç taksitte 4 milyon dolara yakın ödeme yapıldı.
Banka kayıtları ise Hines'in bu krediyi iş yerlerinden ziyade mücevher, lüks otellerde tatil, çöp çatanlık siteleri ve spor araçla değerlendirdiğini gösteriyordu. Durumun farkına varan yetkililer, Hines'in şirket giderlerinin başvuruda belirtildiği gibi 4 milyon değil 200 bin dolar civarında olduğunu tespit etti. Dört firmadan ikisinin kaydının olmadığı ortaya çıktı.
Aldığı kredinin 318 bin 497 dolarını Lamborghini marka spor arabasına yatıran adam 3 ayrı suçlamadan tutuklandı. 

No special actions required, all sites you make with Mobirise are mobile-friendly. You don't have to create a special mobile version of your site, it will adapt automagically.

Cut down the development time with drag-and-drop website builder. Drop the blocks into the page, edit content inline and publish - no technical skills required.

Choose from the large selection pre-made blocks - full-screen intro, bootstrap carousel, slider, responsive image gallery with, parallax scrolling, sticky header and more.

© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır