Sanal Kâbe Ziyareti

03.08.2020

free css templates
Mobirise

Yetkililer bu yıl Kovid-19 nedeniyle hac ibadetini iptal etti. Almanya’daki bir firma buna bir çözüm buldu. Müslümanlar için sanal ortamda hac ziyareti mümkün oldu.
Normal hac döneminde Mekke’de 2,5 milyon Müslüman oluyor. Kovid-19 salgınından dolayı bu yıl sadece 10 bin civarında kişi var.
Yetkililer pek çok Müslümanın hac ziyaretini iptal etti. Bazı insanların farklı sebeplerden dolayı seyahat etmesi mümkün değil. Almanya’daki bir firma bu insanlar için Kâbe ziyaret programı yaptı.
Programın tanıtımını geçen yıl yaptılar. Ama programa bu yıl rağbet arttı. Çünkü bu yıl hac ziyareti yok. Programı şu ana kadar 1 milyon kişi indirdi.  

Suudi Arabistan yetkilileri bu yıl hac ibadetini Kovid-19 nedeniyle iptal etti. Almanya merkezli bir firma buna teknolojik bir çözüm buldu ve Müslümanlar için sanal ortamda hac ziyareti mümkün hâle geldi.
Normal hac döneminde dünya genelinden yaklaşık 2,5 milyon Müslüman Mekke’ye gider. Ama bu yıl Kovid-19 salgınından dolayı Mekke’de sadece 10 bin kadar hacı var.
Hac ziyareti iptal olan veya farklı sebeplerden dolayı seyahat edemeyen kişiler sanal olarak Kâbe’yi ziyaret edebilir.
Muslim 3D isimli program geçen yıl ocak ayında tanıtılmış ancak programa bu yıl rağbet artmış. Şu ana kadar programı indirenlerin sayısı 1 milyondan fazla.
Bilgisayar programcısı Bilal Chbib'e göre bu program, Kâbe'yi ve bölgeyi ziyaret edebilmek için farklı bir araç. 

Bu yıl Kovid-19 nedeniyle iptal edilen hac ibadetine teknolojik bir çözüm bulundu. Müslümanlar bu sayede sanal ortamda hac ziyareti yapabilecek.
Normal hac mevsiminde dünya genelinden yaklaşık 2,5 milyon Müslümanın akın ettiği Mekke, Kovid-19 salgınından dolayı bu yıl sadece 10 bin kadar hacı adayını misafir ediyor.
Hac ziyareti iptal olan veya farklı sebeplerden dolayı seyahat edemeyen kişiler için Almanya merkezli bir firma alternatif çözüm üretti: Sanal ortamda Kâbe ziyareti.
Video oyunu ile sanal ortam özelliklerinin işlendiği Muslim 3D adlı programın fikri aslında 10 yıl önce ortaya çıkmış. Tanıtımı geçen yıl ocak ayında yapılan programa Suudi Arabistan'ın hac ziyaretini kısıtlayacağı duyurusundan sonra rağbet artmış. Şu ana kadar programı indirenlerin sayısı 1 milyonun üzerinde.
Gerçek ibadetin yerini tutmayacağını kabul eden Bilal Chbib'e göre söz konusu uygulama, Kâbe'yi kitaplardan okumak yerine en azından bölgeyi ziyaret edebilmek için farklı bir araç. 

No special actions required, all sites you make with Mobirise are mobile-friendly. You don't have to create a special mobile version of your site, it will adapt automagically.

Cut down the development time with drag-and-drop website builder. Drop the blocks into the page, edit content inline and publish - no technical skills required.

Choose from the large selection pre-made blocks - full-screen intro, bootstrap carousel, slider, responsive image gallery with, parallax scrolling, sticky header and more.

© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır