Maskeyi Benzinle Temizleyin (!)

05.08.2020

free bootstrap templates
Mobirise

Filipinler Devlet Başkanı, televizyondan bir açıklama yaptı. Açıklama yüz maskesi temizliği ile ilgili. “Bir benzin istasyonuna gidin ve birkaç damla benzin damlatın. Şaka yapmıyorum. Bu doğru.” dedi.
Başkan geçen hafta da açıklama yaptı. Ve benzer cümleler söyledi. Başkanlık Sözcüsü ise “Bu, mizahi bir açıklama” dedi.
Uzmanlar halkı uyardı: Yüz maskesini benzinle temizlemek zararlı. Uzmanlar, “Başkan’ın tavsiyelerini yapmayın” dedi. Çünkü insanlar solunum hastası olabilir.
Yüz maskelerini su ve sabunla temizlemek lazım.  

Filipinler Devlet Başkanı, yüz maskelerini dezenfekte etmek için benzin kullanmayı tavsiye etti.
Televizyondan halka seslenen Başkan, "Bir benzin istasyonuna gidin ve maskeye birkaç damla benzin damlatın, bu dezenfekte edecektir. Şaka yapmıyorum. Bu doğru." dedi.
Başkan geçen hafta da buna benzer bir açıklama yaptı. Başkanlık Sözcüsü bunu mizahi bir açıklama olarak niteledi.
Uzmanlar, Başkan’ın tavsiyesine uymamaları için halkı uyardı. Uzmanlara göre petrolü dezenfektan olarak kullanmak sakıncalı. Bunu yapmak solunum hastalıklarına neden olabilir.
Uzmanlar, maskeleri su ve sabunla temizlemeyi öneriyor.  

Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, medikal yüz maskelerini dezenfekte etmek için vatandaşlarına benzin kullanmalarını tavsiye etti.
Devlet Başkanı televizyondan halka hitap ederek "Bir benzin istasyonuna gidin ve maskeye birkaç damla benzin damlatın, bu dezenfekte edecektir. Şaka yapmıyorum. Bu doğru. Siz şaka yaptığımı zannediyorsunuz" şeklinde konuştu.
Duterte geçen hafta yaptığı bir açıklamada benzer önerilerde bulunmuş, Başkanlık Sözcüsü daha sonra bunun mizahi bir açıklama olduğunu söylemişti.
Diğer yandan uzmanlar, Duterte'nin tavsiyesine uymamaları için halkı ikaz etti. Uzmanlara göre petrol, dezenfektan olarak kullanılamaz, kullanılırsa solunum hastalıklarına neden olabilir.
Çok kullanımlı maskelerin su ve sabunla temizlenmesi, dezenfeksiyon için de en az yüzde 70 oranında etil alkol kullanılması öneriliyor. 

No special actions required, all sites you make with Mobirise are mobile-friendly. You don't have to create a special mobile version of your site, it will adapt automagically.

Cut down the development time with drag-and-drop website builder. Drop the blocks into the page, edit content inline and publish - no technical skills required.

Choose from the large selection pre-made blocks - full-screen intro, bootstrap carousel, slider, responsive image gallery with, parallax scrolling, sticky header and more.

© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır