Beyrut’ta Patlama

05.08.2020

free amp template
Mobirise

Dün Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta bir patlama oldu. Patlama Beyrut Limanı’nda idi ve çok şiddetli idi.
Şu ana kadar en az 100 kişi öldü, 4 binden fazla kişi yaralandı.
Lübnan Cumhurbaşkanı Twitter’dan bir açıklama yaptı. Beyrut Limanı'ndaki 2.750 ton amonyum nitrat patladı, dedi. Amonyum nitrat 6 yıldan beri Beyrut Limanı'ndaydı. Herhangi bir güvenlik önlemi yoktu. Lübnan Cumhurbaşkanı, bu kabul edilemez, suçlulara ceza vereceğiz, dedi.
Lübnan Başbakanı da açıklama yaptı. "Bu felaketin sorumlularından hesap soracağız" dedi. Başbakan, dost ülkelerden yardım istedi. "Tüm dost ve kardeş ülkeleri yardıma davet ediyorum” dedi. 

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta dün şiddetli bir patlama meydana geldi. Şu ana kadar en az 100 kişi vefat etti, 4 binin üzerinde de yaralı var.
Lübnan Cumhurbaşkanı, Cumhurbaşkanlığına ait Twitter hesabından açıklama yaptı. Beyrut Limanı'ndaki 2 bin 750 ton amonyum nitrat patladı, dedi. “Amonyum nitrat 6 yıl boyunca bir depodaymış, herhangi bir güvenlik önlemi yokmuş, bu kabul edilemez” dedi. Cumhurbaşkanı, patlamaya sebebiyet veren kişileri en ağır şekilde cezalandıracağız, dedi.
Lübnan Başbakanı "Lübnan'da yaşanan felaketin sorumlularından hesap soracağız" açıklaması yaptı.
Başbakan, dost ülkeleri Lübnan'a yardım etmeye çağırdı. Başbakan, açıklamasında "Lübnan'ı seven tüm dost ve kardeş ülkeleri bize yardım etmeye davet ediyorum" dedi.
Lübnan Emniyet Müdürü ise, kısa bir açıklama yaptı ve “Depodaki amonyum nitrat Afrika'ya gönderilmek üzereydi.” dedi. 

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta dün meydana gelen şiddetli patlamada durum ağırlaşıyor. Patlamada can kaybı en az 100 olurken yaralı sayısı 4 binin üzerinde.
Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn, Beyrut Limanı'ndaki patlamada 6 yıldır bir depoda tutulan 2 bin 750 ton amonyum nitratın infilak ettiğini belirtti. Avn, Cumhurbaşkanlığına ait Twitter hesabından yazılı açıklama yaparak herhangi bir güvenlik önlemi alınmadan 2 bin 750 ton amonyum nitratın 6 yıl boyunca bir depoda tutulmasının 'kabul edilemez' olduğunu ifade etti. Avn, patlamaya sebebiyet verenlerin ve tüm sorumluların en ağır şekilde cezalandırılacağına dair söz verdi.
Lübnan Başbakanı Hassan Diyab ise, Beyrut'taki patlamaya ilişkin, "Lübnan'da bugün yaşanan felaketin sorumlularından hesap sorulacak" açıklaması yaptı. Başbakan Diyab, dost ülkeleri Lübnan'a yardım etmeye çağırdı. Diyab yaptığı açıklamada, "Lübnan'ı seven tüm dost ve kardeş ülkelere yaralarımızı sarmak için bize yardım etme çağrısı yapıyorum" ifadelerini kullandı.
Öte yandan Lübnan Emniyet Müdürü Abbas İbrahim, yaptığı kısa açıklamada, depolanan amonyum nitratın Afrika'ya gönderilmek üzereyken limanda infilak ettiğini söyledi. 

No special actions required, all sites you make with Mobirise are mobile-friendly. You don't have to create a special mobile version of your site, it will adapt automagically.

Cut down the development time with drag-and-drop website builder. Drop the blocks into the page, edit content inline and publish - no technical skills required.

Choose from the large selection pre-made blocks - full-screen intro, bootstrap carousel, slider, responsive image gallery with, parallax scrolling, sticky header and more.

© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır