Dizüstü Bilgisayar Üretmeyecek

09.08.2020

how to build your own site
Mobirise

Toshiba, Japon teknoloji şirketi. Toshiba 1985 yılında ilk dizüstü bilgisayarını üretti.
Toshiba 35 yıldan beri dizüstü bilgisayar üretiyor. Ama son yıllarda çok az bilgisayar sattı. Bu sebeple şirket artık bilgisayar üretmeyecek.
Toshiba bir açıklama yaptı. Toshiba yüzde 19,9 hissesini Sharp’a sattı. Bundan sonra şirket tamamen Sharp’a ait, dedi.
Toshiba, 2018 yılında da şirketin yüzde 80,1 hissesini Sharp’a sattı. 

Japon teknoloji şirketi Toshiba’nın 35 yıllık dizüstü bilgisayar üretimi bitti. Toshiba son yıllarda bilgisayar piyasasındaki etkinliğini azalttı. Toshiba, şirketteki hisselerin tamamını satarak dizüstü bilgisayar sektöründen tamamen çekildi.
Toshiba bir açıklama yaparak Dynabook şirketindeki yüzde 19,9'luk hisseyi Sharp'a sattık, dedi. "Bunun sonucunda Dynabook, tamamen Sharp’a ait oldu” dedi.
Toshiba, 2018 yılında dizüstü bilgisayar şirketinin yüzde 80,1 hissesini Sharp'a sattı. Sharp daha sonra bu şirkete Dynabook ismini verdi.
Toshiba ilk defa 1985 yılında T1100 isimli dizüstü bilgisayarı üretti. Toshiba, 1990'lı ve 2000'li yıllarda sektörün en önemli üreticilerinden biriydi. Şirket, rakiplerine yenildi ve dizüstü bilgisayar piyasasından çekilmek zorunda kaldı. 

Japon teknoloji şirketi Toshiba, 35 yıllık dizüstü bilgisayar üretimini noktaladı. Son yıllarda bilgisayar piyasasındaki etkinliğini azaltan firma, Dynabook şirketinde kalan son hisselerini de satarak laptop sektöründen tamamen çekildi.
Toshiba tarafından yapılan açıklamada, Dynabook'un kendilerinde kalan yüzde 19,9'luk hisselerin Sharp'a satıldığı belirtilerek, "Bunun sonucunda Dynabook, tamamen Sharp'ın sahipliğindeki alt şirket hâline gelmiştir" denildi.
Japon firma, 2018 yılında, laptop üretimindeki alt şirketinin yüzde 80,1 hissesini 36 milyon dolara Sharp'a satmıştı. Sharp daha sonra bu şirketi Dynabook olarak yeniden isimlendirmişti.
İlk defa 1985 yılında ürettiği T1100 ile bilgisayar sektörüne giren Toshiba, 90'lar ve 2000'lerde sektörün en önemli şirketleri arasındaydı. Toshiba, daha sonra rekabete ayak uyduramayarak geri sıralara düşmüştü. 

No special actions required, all sites you make with Mobirise are mobile-friendly. You don't have to create a special mobile version of your site, it will adapt automagically.

Cut down the development time with drag-and-drop website builder. Drop the blocks into the page, edit content inline and publish - no technical skills required.

Choose from the large selection pre-made blocks - full-screen intro, bootstrap carousel, slider, responsive image gallery with, parallax scrolling, sticky header and more.

© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır