Türkiye Doğal Gaz Buldu

22.08.2020

bootstrap themes
Mobirise

Türkiye Cumhurbaşkanı çarşamba günü bir açıklama yaptı. “Size bir müjdem var. Cuma günü açıklayacağım” dedi.
Dün Türkiye Cumhurbaşkanı o müjdeyi açıkladı. “Karadeniz’de doğal gaz bulduk.” dedi. Bu, Türkiye’nin en büyük doğal gaz keşfi.
Türkiye’nin sondaj gemisinin adı Fatih. O, 320 milyar metreküp doğal gaz buldu.
Fatih sondaj gemisi o bölgede 9 kez sondaj yaptı. 9. sondajda gaza ulaştı. O bölgede bu rezervden daha büyük doğal gaz rezervi olabilir.
Türkiye Cumhurbaşkanı, 2023 yılında bu doğal gazı kullanmak istiyoruz, dedi. 

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çarşamba günü bir açıklama yaparak “Size bir müjdem var. Cuma günü açıklayacağım” dedi.
Erdoğan, dün cuma namazını İstanbul Eyüp Sultan Cami'sinde kıldı. Sonra Beşiktaş'taki Dolmabahçe Sarayına giderek o müjdeyi açıkladı.
Recep Tayyip Erdoğan "Türkiye tarihinin en büyük doğal gaz keşfini Karadeniz’de yaptık" dedi. “Fatih sondaj gemisi 320 milyar metreküp doğal gaz buldu. Bu gaz çok daha büyük bir rezervin ilk parçası.” dedi.
Fatih sondaj gemisi Karadeniz’de Tuna 1 bölgesinde dokuz kez deniz sondajı yaptı. Fatih, 320 milyar metreküp doğal gaz rezervi keşfetti. Aynı bölgede yeni doğal gaz keşifleri de olabilir.
Erdoğan “Hedefimiz, 2023 yılında Karadeniz gazını milletimizin kullanımına sunmak.” dedi. 

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çarşamba günü bir açıklama yaparak cuma günü bir müjde açıklayacağını ifade etmişti.
Erdoğan, cuma namazını İstanbul Eyüp Sultan Cami'sinde kıldıktan sonra Beşiktaş'taki Dolmabahçe Sarayına giderek 'müjde' dediği gelişmeyi açıkladı.
Recep Tayyip Erdoğan "Türkiye tarihinin en büyük doğal gaz keşfi Karadeniz’de gerçekleştirildi" dedi.
Fatih sondaj gemisinin 320 milyar metreküp doğal gaz bulduğunu duyuran Erdoğan, bulunan gazın çok daha büyük bir rezervin ilk parçası olduğunu ifade etti.
Enerji Bakanı Fatih Dönmez de Tuna 1 bölgesinde yapılan dokuzuncu derin deniz sondajında gaza ulaşıldığını açıkladı.
Erdoğan açıklamasında şu ifadeleri kullandı: "Fatih sondaj gemimiz 20 Temmuz 2020'de başladığı Tuna 1 kuyusu sondajında 320 milyar metreküp doğal gaz rezervi keşfetti. Bu operasyonu tamamen milli imkânlarla gerçekleştirdik. Kuyudan elde edilen veriler, aynı bölgede yeni doğal gaz keşiflerinin kuvvetle muhtemel olduğuna işaret ediyor. Hedefimiz, 2023 yılında Karadeniz gazını milletimizin kullanımına sunmaktır."  

No special actions required, all sites you make with Mobirise are mobile-friendly. You don't have to create a special mobile version of your site, it will adapt automagically.

Cut down the development time with drag-and-drop website builder. Drop the blocks into the page, edit content inline and publish - no technical skills required.

Choose from the large selection pre-made blocks - full-screen intro, bootstrap carousel, slider, responsive image gallery with, parallax scrolling, sticky header and more.

© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır