İran’da Bir İdam 

13.09.2020

simple website templates
Mobirise

İranlılar 2018'de ekonomik sorunları protesto etti. Navid Afkari, İranlı bir sporcu. O da hükûmet karşıtı bu faaliyetlere katıldı.
Şiraz şehrindeki protestolarda bir güvenlik görevlisi öldü. Onun adı Hasan Turkman idi. Yetkililer Navid Afkari’yi suçladı. İddiaya göre Navid Afkari, Hasan Turkman’ı bıçak ile öldürdü.
Geçen hafta Navid Afkari’nin itirafını televizyondan yayımladılar. Yetkililer Navid Afkari’yi bu hafta idam etti. Mahkeme, Navid Afkari’nin kardeşlerini de suçlu buldu. Navid Afkari’nin kardeşleri Vahid 54 yıl, Habib 24 yıl hapis cezası aldı.
Navid Afkari’nin güreşte şampiyonlukları vardı. İdamdan önce ABD Başkanı ve bazı kurumlar idamı durdurmak istedi.  

İran halkı, Ağustos 2018'de ekonomik sorunları protesto etti. Bu protestoları Şiraz kentinde de yaptılar.
Şiraz kentindeki olaylarda bir güvenlik görevlisi öldü. Navid Efkari’yi güvenlik görevlisini bıçaklayarak öldürmekle suçladılar. Mahkeme Navid Efkari’yi suçlu bularak 2018 Eylül'de tutukladı. Mahkeme, geçen ay Navid Efkari’yi idama mahkûm etti.
ABD Başkanı Donald Trump konuyla ilgili sosyal medyada paylaşım yaptı. Trump, Twitter mesajında "İran liderlerine sesleniyorum, bu genç adamı canını bağışlayın ve onu idam etmeyin" dedi.
Navid Efkari’nin itirafını televizyonda yayımladılar. Bu hafta 27 yaşındaki Navid Efkari’yi Şiraz Adilabad Cezaevi'nde idam ettiler.
Mahkeme, Afkari'nin kardeşleri Vahid'e 54, Habib'e de 24 yıl hapis cezası verdi. 

İran devlet televizyonunun haberine göre Fars bölgesi hâkimi cumartesi günü bir açıklama yaptı ve "Hasan Turkman'ın katili Navid Afkari hakkındaki kısas cezası Adilabad hapishanesinde bugün uygulandı." dedi.
Yetkililer, Afkari'yi İran'ın güneyindeki Şiraz şehrinde protestolar sırasında güvenlik görevlisi olarak çalışan Hasan Turkman'ı bıçaklayarak öldürmekle suçlamıştı.
Cinayetle bağlantılı oldukları gerekçesiyle Afkari'nin kardeşleri Vahid'e 54, Habib'e de 24 yıl hapis cezası verildi.
Geçtiğimiz hafta Afkari'nin itirafı televizyondan yayımlanırken ABD Başkanı Donald Trump konuyla ilgili sosyal medyada paylaşımda bulundu. Trump, Twitter üzerinden paylaştığı mesajında "İran liderlerine sesleniyorum, eğer bu genç adamın canını bağışlar ve onu idam etmezseniz çok memnun olurum" dedi.
Navid Afkari, İran'da güreşte ulusal düzeyde şampiyonluklar elde etmişti.  

No special actions required, all sites you make with Mobirise are mobile-friendly. You don't have to create a special mobile version of your site, it will adapt automagically.

Cut down the development time with drag-and-drop website builder. Drop the blocks into the page, edit content inline and publish - no technical skills required.

Choose from the large selection pre-made blocks - full-screen intro, bootstrap carousel, slider, responsive image gallery with, parallax scrolling, sticky header and more.

© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır