Türkiye'nin Uçan Arabası

20.09.2020

bootstrap responsive templates
Mobirise

Türkiye bir araba yaptı. Bu araba uçuyor. Onun adı Cezeri. Cezeri uçan araba ismini Müslüman bir bilim insanından alıyor.
Geçen hafta Cezeri’yi test ettiler. Cezeri, testleri başarı ile tamamladı.
Cezeri’yi ilk testlerde güvenlik için bağladılar. Sonra halatsız test ettiler. Cezeri 10 metre yükseldi.
Cezeri’yi Türk şirketi Baykar yaptı. Teknik müdür bir açıklama yaptı. “1,5 yıl önce hayal ettik, bir çizim ile başladık ve şimdi hayal gerçek oldu.” dedi.
Cezeri uçan arabayı ilk defa Eylül 2019’da Atatürk Havaalanı’nda tanıttılar.  

Türkiye'nin ilk uçan arabası Cezeri, ilk uçuş testlerini başarıyla tamamladı. Cezeri’yi Türk şirketi Baykar geliştirdi.
Cezeri, ilk testlerini güvenlik halatları ile yaptı. Daha sonraki testleri halatsız olarak yaparak 10 metre yükselmeyi başardı.
İsmini Cizreli Müslüman bilim insanı El Cezeri'den alan Cezeri uçan araba 1,5 yıl sonra ilk kez uçtu.
Şirketin teknik müdürü konu ile ilgili olarak bir açıklama yaptı ve “Yaklaşık 1,5 yıl önce hayal ederek bir çizimle başladık. Cezeri uçan arabanın, ilk uçuşunu yaptık ve hayalimiz gerçeğe dönüştü.” dedi.
Cezeri uçan arabayı ilk defa Eylül 2019'da Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen TEKNOFEST’te tanıttılar. 2019’da TEKNOFEST’i 1 milyon 720 bin kişi ziyaret etti.  

Baykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Türkiye'nin ilk uçan arabası Cezeri, ilk uçuş testlerini başarıyla tamamladı.
İlk testlerini güvenlik halatlarına bağlı olarak gerçekleştiren Cezeri, sonraki testlerde halatsız olarak 10 metre yükselmeyi başardı.
İsmini robotik ilminin kurucusu Cizreli Müslüman bilim insanı El Cezeri'den alan Cezeri uçan araba, 1,5 yıl içinde ilk uçuşunu gerçekleştirmiş oldu.
Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, yaklaşık 1,5 yıl önce hayal ederek ve bir çizimle başladıkları Cezeri uçan arabanın ilk uçuşunu yaparak hayallerinin gerçeğe dönüştüğünü belirtti.
Cezeri uçan araba ilk defa Eylül 2019'da Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen TEKNOFEST isimli festivalde tanıtıldı. 1 milyon 720 bin ziyaretçiyle dünya rekoru kıran TEKNOFEST 2019'un en öne çıkan unsurlarından biri Cezeri uçan araba idi.  

No special actions required, all sites you make with Mobirise are mobile-friendly. You don't have to create a special mobile version of your site, it will adapt automagically.

Cut down the development time with drag-and-drop website builder. Drop the blocks into the page, edit content inline and publish - no technical skills required.

Choose from the large selection pre-made blocks - full-screen intro, bootstrap carousel, slider, responsive image gallery with, parallax scrolling, sticky header and more.

© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır