Çocuklarına Türk İsimleri Veriyorlar

27.09.2020

css templates
Mobirise

Dünyanın en iyi dizileri arasında Türk dizileri de var. Çünkü Türk dizileri çok kaliteli.
Paraguay halkı Türk dizilerini çok seviyor. Onlar çocuklarına dizideki kişilerin isimlerini veriyorlar.
Paraguay nüfus idaresi Twitter’de bir açıklama yaptı. Bu açıklamada bazı çocukların isimleri var. Çocuklar Paraguaylı ama isimleri Türk. Açıklamada Şehrazad, Kerim, Kemal, Devran ve Mustafa gibi isimler var.
Paraguay nüfus idaresi bazı örnek isimler de verdi: ''Onur Juan Jose'', ''Sherazade Verenice'', Wilson Kemal'', ''Salvano Mustafa gibi. Paraguaylılar, bu açıklamanın altına olumlu ve olumsuz yorumlar yazdılar.
Latin Amerikalılar 2015’ten beri Türk dizilerini çok izliyor. 

Latin Amerika ülkeleri 2015 yılından beri Türk dizilerini çok izliyor. Türk dizilerini izleme merakı ilk önce Şili'de başladı. Şili halkı, çocuklarına Türkçe isimler verdi.
Paraguaylılar da pek çok Türk dizisini ilgiyle izliyor. Çünkü Türk dizileri kalite olarak dünyanın en iyi dizileri arasındadır.
Şimdilerde ise Paraguay halkı çocuklarına dizi kahramanlarının isimlerini vermeye başladı.
Paraguay resmi nüfus idaresi Twitter hesabından bir paylaşım yaparak bu isimlerden bazılarını açıkladı.
Bu paylaşımda, Şehrazad, Kerim, Kemal, Devran ve Mustafa gibi isimler yer alıyor.
Paraguay nüfus idaresi, isim kullanımı konusunda örnekler de verdi. ''Onur Juan Jose'', ''Sherazade Verenice'', Wilson Kemal'', ''Salvano Mustafa'' gibi.
Nüfus idaresi ikinci bir paylaşım yaptı. ''Çocuğunuza güzel bir isim verin. Çocuğunuzu kaydetmek için kayıt ofisine gitmeyi unutmayın.'' dedi. 

Latin Amerika ülkelerinde Türk dizilerine olan rağbet, Paraguay'da da kendini gösterdi. Paraguay halkı çocuklarına dizi kahramanlarının isimlerini vermeye başladı.
Bütçe ve kalite anlamında dünyanın en iyi dizileri arasında olduğu teyit edilen Türk dizileri, Latin Amerika ülkelerinde de hayranlıkla takip ediliyor. Bölge halkının, çocuklarına dizi karakterlerinin isimlerini vermeye başlaması sosyal medyadaki paylaşımlara yansıdı.
Birçok Türk dizisinin ilgiyle takip edildiği Latin Amerika ülkelerinden Paraguay’da, nüfus idaresi olarak görev yapan resmi bir kuruluş, Twitter hesabından vatandaşların çocuklarına dizilerden esinlenerek verdiği bazı isimleri paylaştı.
Nüfus idaresinin ''Buradaki bazı isimler Türk romanlarından ve dizilerinden esinlenilmiş.'' ifadesiyle yaptığı paylaşımda, Şehrazad, Kerim, Kemal, Devran ve Mustafa gibi isimlerin yer alıyor.
Aynı kurum tarafından yapılan ikinci paylaşımda, ''Rahatsız edici veya alay konusu olmayan en sevdiğiniz ismi seçin ancak çocuğunuzu kaydetmek için bir kayıt ofisine gitmeyi unutmayın.'' ifadelerine yer verildi.
Paraguay'ın nüfus idaresi, vatandaşlara yerel isimlerle Türkçe isimlerin nasıl kullanılabileceği konusunda, ''Onur Juan Jose'', ''Sherazade Verenice'', Wilson Kemal'', ''Salvano Mustafa'' gibi eşleşmelerden de örnekler verdi.
2015 yılından itibaren Türk dizilerinin Latin Amerika ülkelerinde izlenme rekorları kırdığı biliniyor. 

No special actions required, all sites you make with Mobirise are mobile-friendly. You don't have to create a special mobile version of your site, it will adapt automagically.

Cut down the development time with drag-and-drop website builder. Drop the blocks into the page, edit content inline and publish - no technical skills required.

Choose from the large selection pre-made blocks - full-screen intro, bootstrap carousel, slider, responsive image gallery with, parallax scrolling, sticky header and more.

© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır