Abu Dabi’de Alkol Yasağı Kalktı

27.09.2020

Mobirise
Mobirise

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) bir karar verdi. Bu karar alkollü içeceklerle ilgili.
Başkent Abu Dabi’de alkol yasağı hafifledi. Karar 15 Eylül’de başladı. Abu Dabi halkı ve turistler içki satın alabilir.
Daha önce yasak vardı. Yasak hafifledi. Bundan sonra Müslümanlar da içki satın alabilir.
İçki satın almak için 21 yaşından büyük olmak lazım. Alkol, evlerde, otellerde, turistik yerlerde ve özel kulüplerde içilebilir. 

Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’de, alkollü içecekler ile ilgili yasaklar hafifledi.
15 Eylül tarihinde Abu Dabi’de başlayan karara göre, alkollü içecek satın alımı için gerekli izinleri kaldırdılar. Abu Dabi’de yaşayan kişilerin ve turistlerin, bazı mağazalardan içki satın alması artık mümkün.
Yetkililer bu karar ile Abu Dabi’de, içki içen kişilerin alkol satın almaları için istenen lisans sistemini iptal etti. İçki satın alan kişiler 21 yaşından büyük olmalı.
Lisans zorunluluğu kalktı ve Müslümanların da içki satın alması mümkün oldu.
Karara göre, alkolü sadece evlerde, otellerde, turistik tesislerde ve özel kulüplerde içmek mümkün.
Bu karar, alkol tüketimiyle ilgili başkentteki yasal belirsizliğe son verdi. 

Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) başkenti Abu Dabi’de, alkollü içecek satın alınması ve tüketilmesi konusunda yasaklar gevşedi.
BAE yetkilileri başkent Abu Dabi’de alkollü içecek satın alınması ve tüketilmesiyle ilgili yasakların gevşetilmesini kararlaştırdı.
Bu kentte 15 Eylül tarihinde yürürlüğe giren genelgeye göre, alkollü içecek satın alımı için gerekli izinler kaldırıldı. Kentte oturanlar ve turistler, izin verilen mağazalardan içki satın alabilecek.
Genelgede, Abu Dabi’de, içki içenlerin, alkol satın almaları ve evlerine taşımaları için istenen lisans sistemi kaldırılırken içki satın alanların 21 yaş üstü olması hükmü getirildi.
Lisans zorunluluğu kalktığı için Müslümanların da içki satın alması mümkün oldu.
Genelgeye göre, alkol tüketimi, özel malikânelerde, otellerde, turistik tesislerde ve özel kulüp gibi izin verilen yerlerde gerçekleşebilecek.
Bu genelge, başkentteki alkol tüketimiyle ilgili daha önce yaşanan yasal belirsizliğe son vermeyi hedefliyor. 

No special actions required, all sites you make with Mobirise are mobile-friendly. You don't have to create a special mobile version of your site, it will adapt automagically.

Cut down the development time with drag-and-drop website builder. Drop the blocks into the page, edit content inline and publish - no technical skills required.

Choose from the large selection pre-made blocks - full-screen intro, bootstrap carousel, slider, responsive image gallery with, parallax scrolling, sticky header and more.

© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır