En Yüksek Asgari Ücret 

05.10.2020

portfolio website templates
Mobirise

İsviçre’nin Cenevre şehrinde geçen hafta referandum yaptılar. Referandum pazar günüydü. Cenevre halkı oy kullandı. Onlar dünyanın en yüksek asgari ücretine “evet” dedi. Saatlik asgari ücret 23 İsviçre frangı (25 ABD doları) oldu. Bu teklif % 57,8 kabul aldı.
İnsanlar bir haftada 40 saat çalışıyor. Yani aylık asgari ücret 4.100 İsviçre frangı (4.450 ABD doları) olacak.
İşçiler buna çok sevindi çünkü Cenevre’de ev kiraları çok yüksek.
İsviçre, dünyanın en pahalı ülkelerinden biri. Cenevre’de 2 odalı bir dairenin kirası 3.000 İsviçre frangı (3.262 ABD doları)
Cenevre’de daha önce 2 defa asgari ücret için referandum yaptılar. Bunlar 2011’de ve 2014’te idi. Halk, o yıllarda teklifleri kabul etmedi.
İsviçre’de sabit bir asgari ücret yok. Yani farklı şehirlerdeki işçiler farklı para alıyor. 

İsviçre'nin Cenevre şehrinde yaşayan insanlar sandık başına gitti ve dünyanın en yüksek asgari ücretini kabul etti. Geçen hafta pazar günkü referandumda insanların yüzde 57,8'i “evet” dedi. Ve Cenevre'de saatlik asgari ücret 23 İsviçre frangı (25 ABD doları) oldu.
İnsanlar haftalık 40 saat çalışıyor ve aylık asgari ücret olarak 4.100 İsviçre frangı (4.450 ABD doları) alacak. Cenevre’de ev kiraları yüksek olduğu için yaklaşık 30 bin çalışan bu karara çok sevindi.
Dünyanın en pahalı ülkelerinden biri olan İsviçre'nin Cenevre şehrinde 2 odalı bir dairenin fiyatı 3.000 frank (3.262 ABD doları)
Cenevre halkı daha önce 2 kez asgari ücret için referanduma gitti. 2011'deki referandumda asgari ücret teklifini yüzde 54 ile reddettiler. 2014'deki referandumda ise yüzde 66 ret oyu çıktı.
İsviçre genelinde geçerli olan bir asgari ücret uygulaması bulunmuyor.  

İsviçre'nin Cenevre kantonunda sandık başına giden halk, dünyanın en yüksek asgari ücreti için “evet” dedi. Geçen hafta pazar günü yapılan referandumda, seçmenlerin yüzde 57,8'i Cenevre'de saatlik asgari ücretin 23 İsviçre frangına (25 ABD doları) yükselmesini kabul etti.
Haftalık 40 saatlik bir çalışma düşünüldüğünde aylık asgari ücret 4 bin 100 İsviçre frangı (4 bin 450 ABD doları) olacak. Kiraların oldukça pahalı olduğu Cenevre'de bu karar, yaklaşık 30 bin çalışan için sevindirici bir gelişme olarak görüldü.
Dünyanın en pahalı ülkelerinden biri olan İsviçre'nin Cenevre kantonunda 2 odalı bir dairenin ortalama fiyatı 3 bin frank, bir fincan kahve ortalama 4 frank.
Cenevre daha önce 2 kez asgari ücret için referanduma gitmişti. Asgari ücret teklifi, 2011'deki referandumda yüzde 54 ret oyuyla, 2014'deki referandumda ise yüzde 66 ret oyuyla geri çevrilmişti.
İsviçre genelinde geçerli olan bir asgari ücret uygulaması bulunmuyor. Yani asgari ücret şehirden şehre değişiyor. 

No special actions required, all sites you make with Mobirise are mobile-friendly. You don't have to create a special mobile version of your site, it will adapt automagically.

Cut down the development time with drag-and-drop website builder. Drop the blocks into the page, edit content inline and publish - no technical skills required.

Choose from the large selection pre-made blocks - full-screen intro, bootstrap carousel, slider, responsive image gallery with, parallax scrolling, sticky header and more.

© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır