Beyin Yiyen Amip

05.10.2020

website templates free download
Mobirise

ABD’nin Teksas eyaletinde bir çocuk öldü. Çocuk 9 yaşında idi. O, bir “amip” sebebi ile öldü. O amip, çocuğun beynine zarar verdi. Bu hastalık çok az var.
O amip vücuda sadece burundan giriyor. Genellikle ılık ve sakin tatlı suda yaşıyor.
O çocuğun ailesi konuştu. “Oğlumuz sakin bir suda oynadı.” dedi.
Teksas eyaleti yetkilileri bir açıklama yaptı. “Şebeke suyunda amip var. Şebeke suyunu kullanmayın.” dediler.
Hastalık en çok ABD'nin güney eyaletlerinde var. Bu amip beyne zarar veriyor. İnsandan insana geçmiyor. Hastalar genellikle bir haftada ölüyor.  

Amerika Birleşik Devletleri'nin Teksas eyaletinde yaşayan 9 yaşındaki bir çocuk öldü. Çocuk, çok az görülen "beyin yiyen bir amip" nedeniyle vefat etti.
Amip sadece burun yoluyla vücuda girerek insanları hasta ediyor. Amip, genellikle ılık ve durgun tatlı suda bulunuyor. Ölen çocuğun ailesi bir açıklama yaparak “Oğlumuz bir küçük bir suda oynadı.” dedi.
Teksas eyalet yetkilileri “Şebeke suyunda beyin yiyen amip var. Bu sebeple çeşme suyunu kullanmayın.” açıklamasını yaptı.
Bu mikroorganizma en çok ABD'nin güney eyaletlerinde var. Bu mikroorganizma beyinde kalıcı hasarlara neden oluyor. Hastaların yüzde 95'i bir hafta gibi kısa bir sürede ölüyor.
Göl ve nehir gibi tatlı sularda bulunan amip sadece burun yoluyla bulaşıyor ve insandan insana geçmiyor.  

Amerika Birleşik Devletleri'nin Teksas eyaletinde 9 yaşındaki bir çocuk nadir görülen "beyin yiyen bir amip" nedeniyle hayatını kaybetti.
Yalnızca burun yoluyla vücuda girerek insanları hasta edebilen mikroorganizma, genellikle ılık ve durgun tatlı suda bulunuyor. Ölen çocuğun ailesi, oğullarının bir su birikintisinde oynadığını söyledi.
Teksas eyalet yetkilileri, Lake Jackson kentinde yaşayanları şebeke suyuna beyin yiyen amip karıştığı için çeşme suyunu kullanmamaları konusunda uyardı.
Söz konusu mikroorganizma ülkenin farklı yerlerinde de tespit edilmişti.
Tıptaki adı "Naegleria fowleri" olan bu amip, beyinde kalıcı hasarlara neden oluyor. Vakaların yüzde 95'inde bir hafta gibi kısa bir sürede şuur kaybı ve koma ile ölüm meydana geliyor.
Göl ve nehir gibi tatlı sularda bulunan amip sadece burun yoluyla bulaşıyor ve insandan insana geçmiyor. Enfeksiyonlar en çok ABD'nin güney eyaletlerinde görülüyor. 

No special actions required, all sites you make with Mobirise are mobile-friendly. You don't have to create a special mobile version of your site, it will adapt automagically.

Cut down the development time with drag-and-drop website builder. Drop the blocks into the page, edit content inline and publish - no technical skills required.

Choose from the large selection pre-made blocks - full-screen intro, bootstrap carousel, slider, responsive image gallery with, parallax scrolling, sticky header and more.

© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır