Olumsuz Yorumun Cezası

05.10.2020

how to make your own site
Mobirise

Amerikalı bir turist tatil için Tayland’a gitti. Orada bir otelde kaldı. Fakat oteli beğenmedi. Tatilden sonra o otel için meşhur bir web sitesinde kötü yorum yaptı.
Amerikalı turist yorumda otel personeli için “nezaketsiz” dedi. Onların davranışları için de “kötü” dedi. Otelden memnun değilim, dedi.
Otel sahipleri yorum için “gerçek değil” dedi. Amerikalı turiste iftira sebebiyle dava açtı.
Amerikalı turist 2 yıl hapis ve 6.300 dolar para cezası alabilir.  

Güney Asya ülkesi Tayland'a tatile giden Amerikalı bir turist, çok meşhur bir seyahat sitesinde yorum yaptı. Amerikalı turist yorumunda, personel için "nezaketsiz" ve onların davranışları için de "kimseyi görmek istemiyorlar" ifadelerini kullandı.
Ancak otelin sahipleri “yorum gerçek değil” dedi ve Amerikalı turist hakkında iftira suçlamasıyla dava açtı.
Amerikalı turist suçlu bulunması hâlinde iki yıl hapis ve 6 bin 300 dolar para cezası alabilir.
Tayland'a giden yabancı turistler, olumsuz yorum yapmadan önce artık iki kez düşünmek zorunda.  

Güney Asya ülkesi Tayland'a giden yabancı turistler, Tripadvisor gibi seyahat ve otel değerlendirme sitelerinde olumsuz yorum yapmadan önce artık iki kez düşünmek zorunda. Çünkü Amerikalı bir turist yazdığı olumsuz yorum nedeniyle "iftira suçlamasıyla" yargılanıyor.
Tayland'a tatilde giden Wesley Barnes, Tripadvisor sitesinde yaptığı yorumda kaldığı otelden memnun kalmadığını yazdı.
Amerikalı turist yorumunda, personelin "nezaketsiz" olduğunu ve "kimseyi görmek istemiyormuş gibi" davrandıklarını söyledi.
Fakat o otelin sahipleri yorumun gerçek olmadığını ifade ederek, Amerikalı turist hakkında iftira suçlamasıyla dava açtı.
Amerikalı turist suçlu bulunursa iki yıl hapis ve 6 bin 300 dolar para cezasına çarptırılabilir. 

No special actions required, all sites you make with Mobirise are mobile-friendly. You don't have to create a special mobile version of your site, it will adapt automagically.

Cut down the development time with drag-and-drop website builder. Drop the blocks into the page, edit content inline and publish - no technical skills required.

Choose from the large selection pre-made blocks - full-screen intro, bootstrap carousel, slider, responsive image gallery with, parallax scrolling, sticky header and more.

© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır