Kapalı Maraş Açıldı

12.10.2020

free html website templates
Mobirise

Maraş, bir mahallenin adı. O mahalle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde. Maraş, 46 yıldan beri kapalıydı. Bu hafta Maraş’ı kısmen açtılar.
200’den fazla insan Maraş’a gitti, sahilde yürüdü. Çünkü bu, önemli bir an.
1974’te Türk ordusu Maraş’ı aldı. Sonra Maraş yasak bölge oldu, Maraş’ı kapattılar. Maraş’ı yavaş yavaş açacaklar.
Maraş, önceden çok meşhurdu. Maraş’a meşhur insanlar gitti. Çünkü Maraş güzel bir tatil bölgesi idi.  

Maraş, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları içerisindeki bir mahalle. 46 yıldır kapalı olan Maraş bölgesinin bir bölümünü bu hafta kullanıma açtılar.
Maraş’ta devlete ait olan sahil kısmında halk gezmeye başladı. Bu önemli ana şahit olmak isteyen yaklaşık 200 Kıbrıslı Maraş'a girdi.
Türk Silahlı Kuvvetleri 1974'te Maraş’ı aldı ve yerleşime kapattı. Yetkililer Maraş’ı kademeli olarak açacaklar.
KKTC Başbakanı, Maraş'ın açılmasıyla ilgili kararı açıkladı.
KKTC Başbakanı daha önce, "Kendi toprağımızın kamuya ait olan sahil bölgesini açmak için çalışmalarımıza başlıyoruz." dedi.
Maraş geçmişte gözde bir tatil yöresi idi ve Hollywood yıldızları da tatil için oraya gitti.  

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) sınırları içerisinde yer alan ve 46 yıldır kapalı olan Maraş bölgesinin bir bölümü kullanımına açıldı.
Maraş'ın kamuya ait olan sahil kısmının bir bölümünde halk dolaşmaya başladı. Bu tarihî ana tanıklık etmek isteyen vatandaşlar Maraş'a giriş yaptı.
1974'teki Kıbrıs Barış Harekâtı sırasında Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından ele geçirilen ve yerleşime kapatılan Maraş kademeli olarak açılacak.
KKTC Başbakanı Maraş açılmadan önce bir açıklama yaparak "Kendi toprağımızın kamuya ait olan sahil bölgesini halkımızın istifadesine sunmak üzere fiilen çalışmalarımızı başlatıyoruz." demişti.
Bir dönemin gözde tatil yöresi ve Hollywood yıldızlarının uğrak yeri olan Maraş, 46 yıldır kapalı olduğu için "Hayalet Şehir" olarak da anılıyordu.  

No special actions required, all sites you make with Mobirise are mobile-friendly. You don't have to create a special mobile version of your site, it will adapt automagically.

Cut down the development time with drag-and-drop website builder. Drop the blocks into the page, edit content inline and publish - no technical skills required.

Choose from the large selection pre-made blocks - full-screen intro, bootstrap carousel, slider, responsive image gallery with, parallax scrolling, sticky header and more.

© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır