Cinsel Saldırılara İdam

12.10.2020

online web builder
Mobirise

Son yıllarda Bangladeş'te cinsel taciz ve tecavüz olayları var. İnsanlar sokağa çıktı ve gösteri yaptı. Onlar “adalet istiyoruz” dediler. Hükûmetten tecavüzcüleri idam etmesini istediler.
Bangladeş'te son yıllarda cinsel saldırılar artıyor. Ocak eylül arasında yaklaşık 1000 cinsel saldırı başvurusu oldu. Bunların bir kısmı toplu tecavüz.
İnsanlar pek çok şehirde gösteri yaptılar. Başkent Dakka’da da gösteri vardı. Binlerce kişi gösteriye katıldı. Onların elinde "Tecavüzcüleri asın", "Tecavüzcülere merhamet yok" gibi yazılar vardı.
Gösteriler uzun zamandan beri devam ediyor. Hükûmet bu hafta idam meselesini konuşacak. Hükûmet, yasa değişikliği teklifini bu hafta meclise sunacak. 

Bangladeş'te son yıllarda pek çok cinsel taciz ve tecavüz olayı oldu ve insanlar sokağa çıkarak gösteri yaptı. Bu gösterilere pek çok eylemci katıldı. Çünkü onlar hükûmetten tecavüzcüleri idam etmesini istiyor.
Kadınlar, ocak ile eylül ayları arasında yaklaşık bin cinsel saldırı başvurusu yaptı. Bu başvuruların bir kısmını toplu tecavüzler oluşturuyor.
Binlerce kişi başkent Dakka dâhil birçok şehirde gösteriler düzenlendi. Onlar "Tecavüzcüleri asın", "Tecavüzcülere merhamet yok" gibi pankartlar taşıdı.
Uzun süredir devam eden gösterilerin ardından tecavüzcüler için idam gelebilir. Hükûmet, beklenen yasa değişikliği teklifini bu hafta içerisinde meclise sunacak. 

Bangladeş'te peş peşe yaşanan cinsel taciz ve tecavüz olaylarının ardından sokağa inen eylemciler, tecavüzcülere idam gelmesini isteyerek gösteriler düzenledi.
Güney Asya ülkesinde son yıllarda cinsel saldırılar artmış durumda. Verilere göre, ocak ile eylül ayları arasında yapılan yaklaşık bin cinsel saldırı başvurusunun beşte birini toplu tecavüzler oluşturuyor.
Başkent Dakka dâhil ülke genelinde birçok şehirde düzenlenen gösterilerde binlerce kişi, "Tecavüzcüleri asın", "Tecavüzcülere merhamet yok" yazılı pankartlar taşıdı.
Uzun süredir devam eden gösterilerin ardından cinsel taciz ve tecavüzcülere yönelik idam meselesini gündemine alması beklenen hükûmet, yasal değişiklik için bu hafta içerisinde meclise teklif sunacak.
Bir grup erkeğin bir kadına yarım saat boyunca cinsel saldırıda bulunması ve bu görüntülerin de sosyal medyada yayılması sonucunda hafta sonu da gösteriler düzenlendi.
İnsan hakları örgütlerine göre ülkede yaşanan cinsel taciz ve tecavüz hadiselerinin büyük bir kısmı şikâyet edilmiyor. Çünkü kadınlar 'lekelenmekten' korkuyorlar.  

No special actions required, all sites you make with Mobirise are mobile-friendly. You don't have to create a special mobile version of your site, it will adapt automagically.

Cut down the development time with drag-and-drop website builder. Drop the blocks into the page, edit content inline and publish - no technical skills required.

Choose from the large selection pre-made blocks - full-screen intro, bootstrap carousel, slider, responsive image gallery with, parallax scrolling, sticky header and more.

© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır