İfade Özgürlüğü Sınırsız Değil

08.11.2020

free css templates
Mobirise

Geçen haftalarda Fransa’da bir dergi Hz. Muhammed’in resmini yayımladı. Resimde peygambere hakaret vardı. Tüm Müslümanlar buna çok kızdı. Ama Fransa Cumhurbaşkanı, dergiye destek verdi.
Bu hafta bir gazeteci, Kanada Başbakanı'na bu konuyu sordu. Başbakan, “Sözlerimize ve fiillerimize dikkat etmeliyiz.” dedi. Açıklamasına devam etti. “İfade özgürlüğü sınırsız değildir. Diğer insanlara saygılı davranmak bizim görevimizdir.” dedi.
Daha önce Fransa’nın Nice kentinde bir saldırı oldu. Kanada Başbakanı bu olayla ilgili de daha önce açıklama yaptı. Kanada Başbakanı, “Bu teröristler İslam’ı temsil etmiyor.” dedi. 

Geçen haftalardan birinde Fransız dergi Charlie Hebdo, Hz. Muhammed'in karikatürlerini yayımladı. Karikatürde Hz. Muhammed’e hakaret vardı. Bu karikatüre bütün Müslümanlar tepki gösterdi. Konuyla ilgili pek çok açıklama yaptılar.
Bu hafta Kanada Başbakanı Justin Trudeau’ya, Fransız dergi Charlie Hebdo ile ilgili soru sordular.
Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Hz. Muhammed'in karikatürü ile ilgili soruya cevap verdi. Trudeau,"Sözlerimizin ve eylemlerimizin farkında olmalıyız." dedi. "İfade özgürlüğü sınırsız değildir. Başka insanlara saygılı davranmak, onlara zarar vermemek görevimizdir." diye konuştu.
Trudeau, Fransa'nın Nice kentindeki saldırıyla ilgili daha önce, "Bu saldırıları yapan teröristler, İslam'ı temsil etmiyor" dedi.
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un Charlie Hebdo’ya destek vermesi İslam dünyasından büyük eleştiri aldı.  

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, son dönemde özellikle Fransa'daki karikatür tartışmalarıyla ilgili olarak ifade özgürlüğünün sınırsız olmadığını söyledi.
Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Fransız dergi Charlie Hebdo'nun Hz. Muhammed'in karikatürlerini yayımlama hakkı olup olmadığıyla ilgili soruyu cevapladı. "Sözlerimizin, eylemlerimizin başkaları üzerindeki etkisinin farkında olmalıyız." dedi.
İfade özgürlüğünü her zaman savunacaklarını söyleyen Kanada Başbakanı, "Ancak ifade özgürlüğü sınırsız değildir ve başkalarına saygılı davranmak, toplumu paylaştığımız kişilere keyfi olarak veya gereksiz yere zarar vermemek görevimizdir." şeklinde konuştu.
Trudeau, Fransa'nın Nice kentinde kilisedeki bıçaklı saldırıyla ilgili, "Bu saldırıları gerçekleştiren suçlular, teröristler, soğukkanlı katiller İslam'ı temsil etmiyor" demişti.
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un Hz. Muhammed'e hakaret içeren karikatürleri yayımlamaktan vazgeçmeyeceklerini söylemesi İslam dünyasından büyük eleştiri aldı. Birçok ülkede Fransız mallarına karşı boykot başlatıldı. 

No special actions required, all sites you make with Mobirise are mobile-friendly. You don't have to create a special mobile version of your site, it will adapt automagically.

Cut down the development time with drag-and-drop website builder. Drop the blocks into the page, edit content inline and publish - no technical skills required.

Choose from the large selection pre-made blocks - full-screen intro, bootstrap carousel, slider, responsive image gallery with, parallax scrolling, sticky header and more.

© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır