110 Yıllık Mesaj

15.11.2020

html5 templates
Mobirise

Fransa'da Almanca bir mesaj buldular. Bu mesajı bir Alman asker 110 yıl önce yazdı. Mesajda askeri bilgiler vardı.
Mesajı Ingersheim şehrinde tarlada buldular. Mesaj, küçük bir alüminyum kapsül içindeydi.
Mesajın tarihi belli değil. 1910-1916 yıllarına ait olabilir. Savaş zamanında Ingersheim şehri Almanya’ya ait idi. Bu şehirde Almanya ve Fransa arasında büyük bir mücadele vardı.
Fransa’da bir müze müdürü açıklama yaptı. Mesaj için “Çok önemli bir keşif” dedi. Mesajı, Fransa’daki bir müzeye koyacaklar. 

Fransa'nın Ingersheim kentinde 110 yıllık bir mesaj buldular. Uzmanlara göre bu mesajı bir Alman asker yazdı ve bu mesaj bir posta güvercininden düştü.
Mesajı, Ingersheim’de yaşayan bir aile tarlada yürürken buldu. Mesaj, küçük bir alüminyum kapsül içindeydi ve içinde Almanca el yazısı vardı.
Mesajın tarihi net değil ancak Birinci Dünya Savaşı sırasında yazılmış olabilir. Yani 1910-1916 yılları arasına ait olabilir. O zamanlar Ingersheim, Almanya'nın bir parçasıydı. Almanya ve Fransa arasında bu bölgede şiddetli çatışmalar oldu.
Fransa'nın Linge Müzesi Müdürü bu mesaj için, son derece nadir bir keşif, dedi. Aynı mesajı taşıyan 4 posta güvercini daha olabilir, dedi. Mesajı, Linge Müzesi'nde sergileyecekler. 

Fransa'nın Ingersheim kentinde 110 yıl önce posta güverciniyle gönderilen bir mesaj bulundu. Mesajın Prusyalı bir asker tarafından yazıldığı düşünülüyor.
Küçük alüminyum kapsül içindeki mesaj, yerel bir çift tarafından tarlada yürürken bulundu. Mesajda Almanca el yazısıyla askeri manevralar içeren bir tatbikat notu olduğu söylendi.
Mesajın ne zaman yazıldığı belli değil. Ancak Birinci Dünya Savaşı sırasında, 1910 ila 1916 yılları arasında yazıldığı düşünülüyor. O zamanlar Ingersheim, Almanya'nın bir parçasıydı ve iki ülke arasında bu bölgede şiddetli çatışmalar yaşanmıştı.
Mesajın "son derece nadir bir keşif" olduğunu dile getiren Fransa'nın Linge Müzesi Müdürü, mektubun üst düzey bir askere hitaben gönderildiğini aktardı. Ayrıca, aynı mesajı taşıyan 4 posta güvercininin salınmış olabileceğini belirtti.
Mesaj, Linge Müzesi'nde sergilenecek. 

No special actions required, all sites you make with Mobirise are mobile-friendly. You don't have to create a special mobile version of your site, it will adapt automagically.

Cut down the development time with drag-and-drop website builder. Drop the blocks into the page, edit content inline and publish - no technical skills required.

Choose from the large selection pre-made blocks - full-screen intro, bootstrap carousel, slider, responsive image gallery with, parallax scrolling, sticky header and more.

© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır