2 Negatif, 2 Pozitif

15.11.2020

simple website templates
Mobirise

Elon Musk, Tesla şirketinin sahibi. Elon Musk'a, aynı gün dört Covid-19 testi yaptılar. Testlerin sonucu 2 pozitif, 2 negatif.
Elon Musk, bu sonuçlardan sonra Twitter'dan açıklama yaptı: “Bugün bana dört kez Covid-19 testi yaptılar. İki testin sonucu negatif, iki testin sonucu pozitif. Aynı alet, aynı test, aynı hemşire.”
Elon Musk bazı insanların sorularına cevap verdi. “Bu olayı ben yaşadım, sizin de yaşamanız mümkün. Farklı laboratuvarlarda test yapıyorlar. Sonuçlar 24 saat içinde belli olacak.” dedi.
İnsanlar bu testlere güvenmiyor. Çünkü bazı insanlar Covid-19 hastası oluyor ama testi negatif çıkıyor. Bu testler bazen de yanlış pozitif sonuçlar veriyor. 

Tesla şirketinin kurucusu Elon Musk’a, aynı gün dört Covid-19 testi yaptılar. Elon Musk, bu testlerin ikisi pozitif, ikisi de negatif çıktı, dedi.
Elon Musk, antijen testleri hakkında Twitter'den açıklama yaparak, "Bugün dört kez Covid-19 testi yaptırdım. İki testin sonucu negatif, diğer iki testin sonucu ise pozitif çıktı. Aynı alet, aynı test, aynı hemşire." dedi.
Elon Musk, takipçilerinin sorularını da yanıtladı. Musk, "Bu durumu ben yaşadım, başkaları da yaşayabilir. Farklı laboratuvarlarda PCR testi yapıyorlar. Sonuçları 24 saat içinde belli olur.” ifadelerini kullandı.
Elon Musk’a, hangi belirtileri gösteriyorsunuz, diye sordular. Musk, tipik soğuk algınlığı belirtileri, cevabını verdi.
Antijen testleri, PCR testlerine göre çok daha hızlı sonuçlar veriyor. Fakat insanlar antijen testlerinin sonuçlarına güvenmiyor. Bu testlerde, kişi enfekte olduğu hâlde test sonucu negatif çıkıyor. Bu testler bazen de yanlış pozitif sonuçlar verebiliyor.  

Tesla şirketinin kurucu CEO'su Elon Musk, aynı gün yaptırdığı dört Covid-19 testinin ikisinin pozitif, ikisinin de negatif çıktığını açıkladı.
Yaptırdığı antijen testleri hakkında Twitter'den açıklama yapan Musk, "Oldukça düzmece bir şeyler dönüyor. Bugün dört kez Covid-19 testi yaptırdım. İki testin sonucu negatif, diğer iki testin sonucu ise pozitif çıktı. Aynı alet, aynı test, aynı hemşire. BD'nin hızlı antijen testleriydi." dedi.
Takipçilerinin sorularını da yanıtlayan Musk, "Eğer bu benim başıma geliyorsa, başkalarının da başına geliyordur. Farklı laboratuvarlardan PCR testi yaptırıyorum. Sonuçları 24 saat içinde belli olur.” ifadelerini kullandı.
Elon Musk, hastalığının herhangi bir belirti gösterip göstermediği sorusuna ise, "Tipik soğuk algınlığı semptomları" cevabını verdi.
PCR testlerine göre çok daha hızlı sonuçlar veren ve daha ucuz olan antijen testlerinin ‘yalancı negatif’ sonuç verebildiği iddia ediliyor. Yalancı negatiflik, kişi enfekte olduğu halde, test sonucunun negatif olarak bulunmasıdır. Bu testlerin bazen de yanlış pozitif sonuçlar verdiği ortaya çıkmıştı. 

No special actions required, all sites you make with Mobirise are mobile-friendly. You don't have to create a special mobile version of your site, it will adapt automagically.

Cut down the development time with drag-and-drop website builder. Drop the blocks into the page, edit content inline and publish - no technical skills required.

Choose from the large selection pre-made blocks - full-screen intro, bootstrap carousel, slider, responsive image gallery with, parallax scrolling, sticky header and more.

© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır