Rekor Fiyata Güvercin

22.11.2020

online website builder
Mobirise

Belçika'da bir müzayede yaptılar. Bu müzayedede bir güvercini çok pahalı sattılar. Çünkü o, bir yarış güvercini.
Müzayede 200 euro ile başladı ama 1,6 milyon euro ile bitti.
Güvercin 2 yaşında ve onun ismi New Kim. Müzayedede güvercinin fiyatı çok hızlı yükseldi. Sadece 1,5 saatte 1,32 milyon oldu.
Mart 2019’da bir erkek yarış güvercini sattılar. Onun fiyatı 1,25 milyon euro idi. Bu güvercinin fiyatı, onun fiyatını geçti.
Müzayede evi, konuyla ilgi bir açıklama yaptı. “Bu fiyat inanılmaz çünkü bu, dişi bir güvercin” dedi. Erkek yarış güvercinler, dişi yarış güvercinlerinden daha pahalı oluyor. 

Belçika'da bir yarış güvercini için açık artırma düzenlediler. Bu yarış güvercini rekor fiyata alıcı buldu. Bir kişi, güvercini 1,6 milyon euroya satın aldı.
Açık artırmaya katılan kişiler 2 yaşındaki New Kim adlı dişi güvercini almak için mücadele etti. 200 euro ile başlayan müzayede sadece 1,5 saatte 1,32 milyon euroya yükseldi. New Kim’in fiyatı Armando adlı erkek yarış güvercinin fiyatını geçti. Armando’yu 1,25 milyon liraya Mart 2019’da sattılar.
Açık artırmaya iki Çinli koleksiyoncu da katıldı ve fiyat hızla yükselerek 1,6 milyon euroyu aştı. Müzayede evi bu durum için "inanılmaz" ifadesini kullandı. Çünkü güvercin dişi. Pazarda erkek güvercinleri dişilerden daha yüksek fiyata satıyorlar. 

Belçika'da açık artırmaya çıkarılan bir yarış güvercini rekor fiyata alıcı bularak 1,6 milyon euroya satıldı.
İki yaşındaki New Kim adlı dişi güvercin için açık artırmanın son yarım saatinde kıyasıya bir çekişme yaşandı. 200 euro ile başlayan müzayede sadece 1,5 saatte 1,32 milyon euroya yükselerek Mart 2019'da Armando adlı erkek yarış güvercinine ait olan 1,25 milyonu geçti.
Müzayedeye iki Çinli koleksiyoncunun da katılması ile hızla yükselen fiyat 1,6 milyon euroyu aştı. Bu durumu değerlendiren müzayede evi, güvercinin dişi olmasından dolayı fiyatın "inanılmaz" olduğunu söyledi. Zira yarış güvercinleri pazarında erkek güvercinler daha fazla yavruya sahip olabilecekleri için dişilerden daha yüksek fiyata satılıyor. 

No special actions required, all sites you make with Mobirise are mobile-friendly. You don't have to create a special mobile version of your site, it will adapt automagically.

Cut down the development time with drag-and-drop website builder. Drop the blocks into the page, edit content inline and publish - no technical skills required.

Choose from the large selection pre-made blocks - full-screen intro, bootstrap carousel, slider, responsive image gallery with, parallax scrolling, sticky header and more.

© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır