UNESCO Mimar Arıyor

22.11.2020

website builder
Mobirise

UNESCO, Birleşmiş Milletler Bilim Eğitim ve Kültür Örgütü. UNESCO, uluslararası bir yarışma yaptı. Bu yarışma Musul'daki Ulu Cami için. Musul, Irak’ta büyük ve önemli bir şehir.
Ulu Cami, eğik minaresi ile meşhur. Cami 1172-73 yıllarına ait. Musul'daki Ulu Cami 2017 yılında zarar gördü. UNESCO, bu caminin inşası için mimar arıyor. Mimarı bulmak için yarışma yaptı.
Yarışmaya mimarlar girebilir. Mimarlar proje hazırlayacak ve 26 Mart’a kadar UNESCO’ya teslim edecek.
Bu yarışmanın 9 kişilik uluslararası jürisi var. Jüriyi UNESCO belirledi. Yarışmanın sonucunu ilkbaharda açıklayacaklar. 

Birleşmiş Milletler Bilim Eğitim ve Kültür Örgütü (UNESCO), Musul'daki Ulu Cami'nin yeniden inşası için uluslararası yarışma düzenledi. UNESCO, bu yarışma ile camiyi yeniden inşa edecek mimarı belirlemek istiyor. Cami, 2017 yılında Musul'daki savaşta yıkıldı.
Yarışmaya katılmak isteyen mimarlar, projelerini 26 Mart'a kadar UNESCO'ya teslim etmeli.
UNESCO 9 kişilik uluslararası jüri belirledi. Bu jüri yarışmayı kazanacak projeyi belirleyecek. Projeyi kazanacak mimarı, ilkbaharda açıklayacaklar.
Eğik minaresiyle meşhur tarihî camiyi, 1172-73 arasında inşa ettiler.  

Birleşmiş Milletler Bilim Eğitim ve Kültür Örgütü (UNESCO), 2017 yılında Musul'daki savaşta tahrip olan tarihî Ulu Cami ve külliyesinin yeniden inşa edecek mimarın belirlenmesi için uluslararası yarışma düzenledi.
Yarışmaya katılacak mimarlar, bugünden itibaren 26 Mart'a kadar projelerini UNESCO'ya teslim edecek.
Projeyi, UNESCO'nun belirlediği 9 kişiden oluşan uluslararası jüri belirleyecek. Birleşik Arap Emirlikleri'nin finanse edeceği projeyi kazanacak mimar, ilkbaharda açıklanacak.
Eğik minaresiyle meşhur tarihî cami, 1172-73 arası inşa edildi. Musul Ulu Cami 21 Haziran 2017'de, Musul'da IŞİD'e karşı verilen savaş sırasında tahrip edildi. 

No special actions required, all sites you make with Mobirise are mobile-friendly. You don't have to create a special mobile version of your site, it will adapt automagically.

Cut down the development time with drag-and-drop website builder. Drop the blocks into the page, edit content inline and publish - no technical skills required.

Choose from the large selection pre-made blocks - full-screen intro, bootstrap carousel, slider, responsive image gallery with, parallax scrolling, sticky header and more.

© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır