Azerbaycan Toprağı

30.11.2020

web builder
Mobirise

Emmanuel Macron, Fransa Cumhurbaşkanı. O, bir derneği ziyaret etti. Bu dernek Ermenistan için yardım topluyor.
Macron bu ziyaret ile onlara destek verdi. Dernekteki bir genç Macron'a soru sordu. "Dağlık Karabağ’a neden müdahale etmiyorsunuz?" dedi.
Macron, o gence cevap verdi: "Uluslararası hukuka göre Dağlık Karabağ, Azerbaycan toprağıdır." dedi. Ve devam etti "Devlet müdahale istemedi, müdahale hakkımız yok." 

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Ermeniler için yardım toplayan bir derneği ziyaret etti. Macron, Ermeni dernek merkezini ziyaret ederek Ermenilere desteğini gösterdi.
Dernekte bulunan bir genç, Macron'a seslenerek, "Dağlık Karabağ'a neden müdahale etmiyorsunuz, sizi engelleyen nedir?" diye sordu.
Macron ise gence cevap vererek, "Uluslararası hukuka, Birleşmiş Milletler'in tanımlamasına göre Dağlık Karabağ bölgesi Azerbaycan toprağıdır. Devletin talebi yoksa müdahale etme hakkınız yoktur. Dağlık Karabağ'da durum çok farklı ve daha kompleks" dedi. 

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Dağlık Karabağ'daki Ermeni nüfusu için yardım toplayan Fransız Ermeni Destek Fonu'nun merkezini ziyaret ederek Ermeni toplumuna desteğini gösterdi.
Orada bulunan bir genç, Macron'a hitap ederek, "Terörle mücadele kapsamında, Dağlık Karabağ'a müdahale etmek için sizi engelleyen nedir?" sorusunu yöneltti.
Macron verdiği cevapta, "Terörle mücadelenin büyük bir sorumluluk olduğunu düşünüyorum." dedi. Fransız lider, konuşmasının devamında "Ancak uluslararası hukuka, Birleşmiş Milletler'in tanımlamasına göre Dağlık Karabağ bölgesi Azerbaycan toprağıdır. Egemen devletin talebi olmadıkça da müdahale etme hakkınız yoktur. Mesela Mali'ye müdahale ettik, çünkü devlet 'teröristler bize saldırıyor' diyerek bizi davet etti. Dağlık Karabağ'da ise durum çok farklı, bu yüzden daha kompleks bir olay" ifadelerini kullandı. 

No special actions required, all sites you make with Mobirise are mobile-friendly. You don't have to create a special mobile version of your site, it will adapt automagically.

Cut down the development time with drag-and-drop website builder. Drop the blocks into the page, edit content inline and publish - no technical skills required.

Choose from the large selection pre-made blocks - full-screen intro, bootstrap carousel, slider, responsive image gallery with, parallax scrolling, sticky header and more.

© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır