Haber Ajansı Hacklendi

30.11.2020

website templates
Mobirise

Ritzau, Danimarka'nın en büyük haber ajansı. Ajansın merkezi Kopenhag'da. Ajans 1866'dan beri çalışıyor.
Hackerlar bu ajansı hacklediler. Ritzau'nin sitesi çalışmıyor. Hackerler, ajanstan para istiyor ama ajans yetkilileri para ödemek istemiyor.
Bir ajans yetkilisi açıklama yaptı: "Paranın miktarını bilmiyoruz. Çünkü hackerların mesajlarını okumuyoruz. Hackerların saldırısında 100'e yakın bilgisayar zarar gördü." dedi.
Ritzau ajansı, canlı blog açtı ve bu bloglardan haber veriyor. Saldırıyı kim yaptı, bunu kimse bilmiyor.

Hackerlar, Danimarka'nın en büyük haber ajansı Ritzau'yu hackledi. Ritzau'nun sitesi kullanılamaz durumda ve ajansın yetkilileri fidye ödemeyi kabul etmiyor.
Ajans yetkilisi bir açıklama yaparak "İstenen fidyenin miktarını bilmiyoruz çünkü hackerların fidye mesajlarını okumuyoruz." dedi.
Ritzau ajansı, altı canlı blogu abonelerinin kullanımına açarak bu bloglar üzerinden yeni metin ve fotoğraf servisine devam ediyor.
Ajans yetkilisi açıklamasında "Siber saldırıda 100'e yakın bilgisayar sunucusu zarar gördü." dedi.
Saldırının arkasında kimin olduğu henüz bulunamadı. Kopenhag merkezli Ritzau haber ajansı 1866 yılından beri faaliyet gösteriyor.  

Danimarka'nın en büyük haber ajansı Ritzau hacklendi. Sitesi kullanılamaz durumda olan ajansın yetkilileri fidye ödemeyi reddediyor.
Ajans CEO'su Lars Vesterloekke, hackerlar tarafından gönderilen fidye mesajlarını açmadıkları için istenen fidyenin miktarını da bilmediklerini duyurdu.
Danimarka medyasına haber ve görüntü geçen Ritzau ajansı, acil son durum gelişmelerine ilişkin abonelerinin kullanabileceği altı canlı blog açtı. Bu bloglar üzerinden yeni metin ve fotoğraf servisine devam ediliyor.
Vesterloekke, siber saldırıda 100'e yakın bilgisayar sunucusunun zarar gördüğünü açıkladı. Özel bir siber güvenlik şirketi ile de anlaşma yapıldığını duyurdu.
Saldırının arkasında kim olduğu henüz bulunabilmiş değil. Kopenhag merkezli Ritzau haber ajansı 1866 yılından bu yana ulusal çapta abonelerine haber geçiyor. 

No special actions required, all sites you make with Mobirise are mobile-friendly. You don't have to create a special mobile version of your site, it will adapt automagically.

Cut down the development time with drag-and-drop website builder. Drop the blocks into the page, edit content inline and publish - no technical skills required.

Choose from the large selection pre-made blocks - full-screen intro, bootstrap carousel, slider, responsive image gallery with, parallax scrolling, sticky header and more.

© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır