Noel Baba’dan Virüs

13.12.2020

easy website builder
Mobirise

Belçika'da bir huzurevi var. Orada 150 kişi kalıyor. Geçen hafta bir Noel Baba bu huzurevini ziyaret etti. Bu ziyaretten sonra huzurevindeki 45 kişide Covid-19 virüsü çıktı.
Huzurevinde bir adam kalıyor. Onun oğlu huzurevindeki yaşlıları ziyaret etmek istedi. Onlar için hediyeler aldı. Sonra huzurevine geldi. Bu ziyaretten sonra 45 kişinin Covid-19 testi pozitif çıktı.
Huzurevine virüsü kim getirdi, bunu kimse bilmiyor. Noel Baba getirmiş olabilir, ona test yaptılar. Noel Baba’nın testi pozitif ise Noel Baba süper taşıyıcı olacak.
Yetkililer bu durumu eleştirdi. Çünkü şu anda bu faaliyetler yasak. Huzurevi yetkilileri bir açıklama yaptı. "Bu etkinlikte maske ve mesafeye dikkat ettik. Ayrıca hediyeleri de dağıtmadık." dediler. 

Geçen hafta Belçika'nın Anvers ilindeki huzurevi sakinlerinden birinin oğlu, yaşlılara moral vermek için Noel Baba kostümüyle huzurevine geldi. Bu ziyaretten sonra huzurevindeki 45 kişinin Covid-19 testi pozitif çıktı.
Yetkililer, 150 kişilik huzurevine virüsü kimin getirdiğini araştırıyor. Eğer virüsü Noel Baba kostümlü kişi getirmiş ise yani 45 kişi Noel Baba'dan dolayı hasta olmuş ise Noel Baba süper taşıyıcı olacak.
Yetkililer yasağa rağmen etkinliğe izin veren yönetime tepki gösterdi. Huzurevi yönetimi ise bir açıklama yaparak “Etkinlik boyunca maske ve sosyal mesafe kurallarına uyduk. Hediyeleri de dağıtmadık.” dedi.
Belçika'da özellikle huzurevleri yüksek riskli mekânlardır. 

Belçika'nın Anvers ilindeki Mol kentinde, Noel Baba kostümlü kişinin ziyaretinden sonra bir huzurevinde 45 kişinin Covid-19 testi pozitif çıktı.
Geçtiğimiz hafta huzurevi sakinlerinden birinin oğlu, bu zor süreçte yaşlılara moral vermek için Noel Baba kostümüyle kuruma geldi.
Takip merkezi, 150 kişinin kaldığı huzurevine virüsü Noel Baba kostümlü kişinin getirip getirmediğini araştırıyor. İddia edildiği gibi, Noel Baba'dan dolayı 45 kişiye virüs bulaşmışsa, adı açıklanmayan şahsın süper taşıyıcı olduğu ortaya çıkacak.
Yetkililer yasak olmasına rağmen etkinliğe izin veren yönetime tepki gösterdi. Huzurevi yönetimi, etkinlik boyunca maske ve sosyal mesafe kurallarına riayet edildiğini ve hediyelerin dağıtılmadığını ifade etti.
Belçika'da alınan önlemlerde, özellikle huzurevleri 'yüksek riskli mekânlar' olarak görülüyor. 

No special actions required, all sites you make with Mobirise are mobile-friendly. You don't have to create a special mobile version of your site, it will adapt automagically.

Cut down the development time with drag-and-drop website builder. Drop the blocks into the page, edit content inline and publish - no technical skills required.

Choose from the large selection pre-made blocks - full-screen intro, bootstrap carousel, slider, responsive image gallery with, parallax scrolling, sticky header and more.

© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır