38 Yıl Sonra Özgür

20.12.2020

make a website
Mobirise

Walter Forbes, Amerikalı eski bir mahkûm. O şimdi özgür. Onun film gibi bir hikâyesi var.
Walter Forbes, suçsuzdu ama yıllarca hapiste kaldı. 1982’de bir olay oldu ve Walter Forbes’u hapse attılar.
O yıl bir evde yangın çıktı. Yangında bir kişi öldü. Olayın sadece bir şahidi vardı: Annice Kennebrew. O, “Evi Forbes ve arkadaşı yaktı.” dedi. Mahkeme, Annice Kennebrew’in sözlerini kabul etti ve Forbes’a afsız müebbet hapis cezası verdi.
Walter Forbes, yıllarca hapiste kaldı. Forbes, bir hukuk okulundan yardım istedi. Hukuk öğrencileri dosyayı inceledi. Onlar, Annice Kennebrew’e ulaştılar. O, “Ben yalan söyledim.” dedi ve olayı mahkemede itiraf etti.
Mayıs 2020’de dava yeniden mahkemeye geldi. Walter Forbes, geçen ay yani kasım ayında hapisten çıktı. Forbes, suçlu değildi ama 38 yıl hapis yattı. Bunun için 2 milyon dolar para alabilir.  

Amerika Birleşik Devletleri'nde müebbet hapis cezası alan Walter Forbes, 38 yıl sonra beraat etti.
Walter Forbes adlı mahkûmun suçsuz yere yıllarca hapis yatmasının sebebi şöyle: Temmuz 1982'de bir apartmanda yangın çıktı. Yangında bir kişi hayatını kaybetti.
Olayın tek şahidi olan Annice Kennebrew, ifadesinde “Forbes ile birlikte iki kişi binayı yaktı.” dedi.
Mahkeme, Kennebrew'in yeminli beyanını kabul ederek Forbes'e afsız müebbet hapis cezası verdi.
Forbes, içerideyken hep suçsuzluğunu kanıtlamaya çalıştı. Forbes, bir hukuk okulundan yardım istedi. Dosyayı inceleyen hukuk öğrencileri Kennebrew'e ulaştı. Kennebrew, yıllar sonra yalan ifade verdiğini itiraf etti.
Geçen mayıs ayında davayı yeniden mahkemeye taşıdılar ve suçsuz olan Forbes, 20 Kasım'da özgürlüğüne kavuştu.
Forbes haksız yere mahkûm oldu. Bunun için de 2 milyon dolar tazminat alması bekleniyor. 

Amerika Birleşik Devletleri'nde kundaklama ve cinayet suçlarından müebbet hapse çarptırılan bir mahkûm 38 yıl sonra aklanarak beraat etti. Tahliye kararı, olayın tek tanığının ifadesinde yalan söylediğini itiraf etmesiyle alındı.
Walter Forbes adlı mahkûmun suçsuz yere yıllarca hapis yatmasına neden olan olay, Temmuz 1982'de meydana geldi. Kundaklanan bir apartmanda çıkan yangında bir kişi hayatını kaybetmişti.
Olayın tek tanığı olan Annice Kennebrew ifadesinde Forbes ile birlikte iki kişinin binayı ateşe verdiğini iddia etmişti.
Kennebrew'in yeminli beyanını kabul eden mahkeme, Forbes'e afsız müebbet hapis cezası verdi.
Suçsuzluğunu kanıtlamak isteyen Forbes, Michigan Hukuk Okulu'na bağlı bir kurumdan yardım istedi. Dosyayı inceleyen hukuk öğrencileri Kennebrew'e ulaştı. Tanık, yıllar sonra yalan ifade verdiğini itiraf etmeyi kabul etti.
Geçen mayıs dava yeniden mahkemeye taşındı ve suçsuzluğu ispatlanan Forbes, 20 Kasım'da özgürlüğüne kavuştu.
Forbes'in haksız yere mahkûm olduğu için 2 milyon dolar tazminat alması bekleniyor. 

No special actions required, all sites you make with Mobirise are mobile-friendly. You don't have to create a special mobile version of your site, it will adapt automagically.

Cut down the development time with drag-and-drop website builder. Drop the blocks into the page, edit content inline and publish - no technical skills required.

Choose from the large selection pre-made blocks - full-screen intro, bootstrap carousel, slider, responsive image gallery with, parallax scrolling, sticky header and more.

© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır