Buz İçinde 2,5 Saat

27.12.2020

Mobirise
Mobirise

Fransa’da bir adam dünya rekoru kırdı. Onun adı Romain. O, 34 yaşında ve sağlıkçı. Romain, buz içinde 2 saat 35 dakika durdu.
Romain cam bir yere girdi. Oranın içini görmek mümkün. Sonra oraya buz koydular. Romain, hareketsiz 2,5 saat orada durdu. Bu olayı yaklaşık 50 kişi izledi.
Romain, bunun için eğitim aldı. Bu eğitimler 2 yıl devam etti. Eğitimler arasında şunlar vardı: Buz gibi bir jakuzide oturmak, 500 litrelik bir dondurucuda spor yapmak, kar içinde kalmak.
Romain, buradan bir miktar para alacak. Parayı bir derneğe verecek. Dernek, kanserli çocuklar için mücadele ediyor.  

Romain Vandendorpe isimli bir Fransız, buz dolu bir cam kabin içinde 2 saat 35 dakika 43 saniye kaldı ve bir dünya rekoru kırdı.
Rekor denemesi öğleden sonra 15.18'de başladı ve 17.49'da bitti. Romain, yaklaşık 1,5 ton buz parçasının içinde göğsüne kadar gömülü idi. Romain’in bu denemesine 50 kişi katıldı.
Bir sağlık çalışanı olan 34 yaşındaki Romain, bazı tekniklere dayanan iki yıllık eğitim aldı. Eğitim teknikleri arasında buz gibi soğuk bir jakuzide oturmak, 500 litrelik bir dondurucuda antrenman yapmak, kayak merkezinde karda gömülü kalmak vardı.
Romain, rekordan dolayı bir ödül alacak. Bu ödülü, kanserle mücadele eden çocuklara bağışlayacak. 

Fransa'da Romain Vandendorpe isimli 34 yaşındaki sağlık çalışanı, buzla doldurulan bir cam kabinin içerisinde 2 saat 35 dakika 43 saniye kalarak bir dünya rekoru kırdı.
Romain Vandendorpe, “hayal gücü ve konsantrasyon” ile nöro-bilişsel tekniklere dayanan iki yıllık bir eğitim aldı.
Eğitim teknikleri arasında buz gibi soğuk bir jakuzide oturmak, 500 litrelik bir dondurucuda antrenman yapmak ve kayak merkezinde karda gömülü kalmak vardı.
Yaklaşık 1,5 ton buz parçasının arasında göğsüne kadar gömülen Romain Vandendorpe'un denemesi 50 kişinin önünde gerçekleşti.
Öğleden sonra 15.18'de buzlara gömülen Vandendorpe, 17.49'da denemesini sonlandırdı.
Vandendorpe, buradan elde edeceği geliri, kanserle mücadele eden çocuklara bağışlayacağını duyurdu. 

No special actions required, all sites you make with Mobirise are mobile-friendly. You don't have to create a special mobile version of your site, it will adapt automagically.

Cut down the development time with drag-and-drop website builder. Drop the blocks into the page, edit content inline and publish - no technical skills required.

Choose from the large selection pre-made blocks - full-screen intro, bootstrap carousel, slider, responsive image gallery with, parallax scrolling, sticky header and more.

© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır